Wskazania do wykonania botoksu

Wskazania do wykonania botoksu
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Botoks jest silnie działającą substancją, która powoduje skuteczne zahamowanie uwalniania acetylocholiny. To neuroprzekaźnik odpowiadający bezpośrednio za przekazywanie impulsów pomiędzy nerwami a strukturami mięśniowymi. Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej nie dochodzi do skurczów mięśni, co przywraca skórze pożądaną elastyczność oraz gładkość.

Doskonały sposób na wyeliminowanie zmarszczek i nie tylko

Standardowy zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest niemalże bezbolesny, dlatego często nie wymaga nawet znieczulenia miejscowego. Preparat wprowadza się pod skórę za pomocą jednorazowej strzykawki wyposażonej w niezwykle cienką igłę. Cały proces zajmuje maksymalnie 20 minut, a efekt działania pojawia się zazwyczaj po tygodniu i utrzymuje się przez około pół roku.

Najczęstszym wskazaniem do wykonania botoksu jest konieczność pozbycia się zmarszczek mimicznych zlokalizowanych w górnej części twarzy – np. wokół oczu, na czole, w okolicach nosa oraz pomiędzy brwiami. W ten sposób można również łatwo wyeliminować nieestetyczne bruzdy i blizny występujące na szyi czy brodzie, nadpotliwość dłoni i stóp, choroby neurologiczne związane z napięciem mięśni, a nawet zez (nierównomierne ustawienie gałek ocznych powodujące różne zaburzenia w zakresie widzenia). Z ofertą profesjonlanych zabiegów z z botoksem można zapoznać się na http://www.auriestetyka.pl/medycyna-estetyczna/bot/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby?
Jak poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby?
Strata bliskiej osoby to sytuacja trudna, niezależnie od tego czy dotyka dziecka, czy też osobę dorosłą. Przebieg żałoby jest różny […]
Ostatnie wpisy