Wskazania do wykonania botoksu

Wskazania do wykonania botoksu
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Botoks jest silnie działającą substancją, która powoduje skuteczne zahamowanie uwalniania acetylocholiny. To neuroprzekaźnik odpowiadający bezpośrednio za przekazywanie impulsów pomiędzy nerwami a strukturami mięśniowymi. Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej nie dochodzi do skurczów mięśni, co przywraca skórze pożądaną elastyczność oraz gładkość.

Doskonały sposób na wyeliminowanie zmarszczek i nie tylko

Standardowy zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest niemalże bezbolesny, dlatego często nie wymaga nawet znieczulenia miejscowego. Preparat wprowadza się pod skórę za pomocą jednorazowej strzykawki wyposażonej w niezwykle cienką igłę. Cały proces zajmuje maksymalnie 20 minut, a efekt działania pojawia się zazwyczaj po tygodniu i utrzymuje się przez około pół roku.

Najczęstszym wskazaniem do wykonania botoksu jest konieczność pozbycia się zmarszczek mimicznych zlokalizowanych w górnej części twarzy – np. wokół oczu, na czole, w okolicach nosa oraz pomiędzy brwiami. W ten sposób można również łatwo wyeliminować nieestetyczne bruzdy i blizny występujące na szyi czy brodzie, nadpotliwość dłoni i stóp, choroby neurologiczne związane z napięciem mięśni, a nawet zez (nierównomierne ustawienie gałek ocznych powodujące różne zaburzenia w zakresie widzenia). Z ofertą profesjonlanych zabiegów z z botoksem można zapoznać się na http://www.auriestetyka.pl/medycyna-estetyczna/bot/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego do ocieplania budynków warto stosować piankę poliuretanową?
Dlaczego do ocieplania budynków warto stosować piankę poliuretanową?
Pianka poliuretanowa to rozwiązanie, które zapewni nam najlepszą termoizolację w przestrzeniach użytkowych. Materiał ten świetnie utrzyma ciepło w okresie zimowym […]
Ostatnie wpisy