Jak pielęgnować skórę dziecka?

Jak pielęgnować skórę dziecka?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra małego dziecka jest delikatna i cienka. W stosunku do masy ciała jest jej znacznie więcej niż u dorosłego. Ma za zadanie chronić przed otarciami, a także przed utratą wody. Stanowi barierę dla bakterii, grzybów i wirusów. W trosce o zdrową skórę i prawidłowe pełnienie przez nią tak wielu funkcji należy szczególnie o nią dbać. Zaleca się codziennie stosować różnorodne zabiegi, wykorzystując odpowiednie dla dzieci produkty.

Podstawa pielęgnacji – kąpiel

Podstawowym zabiegiem w pielęgnacji skóry dziecka jest kąpiel. Noworodki powinny zażywać jej co dwa dni, ale przy każdej zmianie pieluszki należy dokładnie umyć zakryte nią części ciała wodą z mydłem lub specjalną chusteczką. Skóra starszych dzieci jest już nieco grubsza, ale nadal bardzo delikatna, dlatego do mycia powinno się używać produktów delikatnych, bez barwników i alkoholu, a także bez zbędnych sztucznych aromatów. Świetnie sprawdzą się tu bio kosmetyki, które można zamówić na stronie https://dobre-suplementy.com.pl. Wykonano je z naturalnych składników, które nie powodują alergii i podrażnień.

Nawilżanie skóry dziecka

Najbardziej narażone na podrażnienia są tak zwane okolice pieluszkowe. Powinny być szczególnie troskliwie pielęgnowane. Produkty do częstego przemywania, a także kremy muszą być bardzo delikatne, przy ich wyborze warto zapoznać się z ich składem. Najbezpieczniejsze są kosmetyki bio dla dzieci, które zapewniają prawidłową pielęgnację delikatnej skóry. Nierzadko bywa ona przesuszona i wymaga dodatkowego nawilżania. Można wtedy nałożyć cienką warstwę specjalnego kremu lub ekologicznej oliwki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie potrawy można przyrządzić w kociołku?
Jakie potrawy można przyrządzić w kociołku?
Osoby preferujące przygotowywanie potraw na ognisku bardzo często wykorzystują do tego celu specjalny kociołek węgierski. Jest to duży garnek wykonany […]
Ostatnie wpisy