Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu rodziców, szczególnie w dzisiejszych czasach boryka się z brakiem chęci do aktywności fizycznej swoich dzieci. Kiedyś nasze pociechy częściej wychodziły na dwór. Jednak teraz ze względu na sytuacje oraz powszechny dostęp do wszelkiej elektroniki, możliwości i chęci są mocno ograniczone. Aby uporać się z problemem, nie warto jednak od razu zapisywać naszego dziecka na dziesiątki różnych kursów czy zajęć, które tylko przytłoczą malucha i sprawią, że zacznie kojarzyć aktywność fizyczną z przykrym obowiązkiem, który trzeba wypełnić. Najlepiej jest zacząć od czegoś prostego i przyjemnego oraz mieć na uwadze zainteresowania i predyspozycje naszego dziecka.

Aktywność, którą pokocha twoje dziecko

Na początku najlepszym pomysłem jest rozmowa z dzieckiem. Nieważne w jakim wieku jest nasza pociecha, z pewnością w taki sposób wyciągniemy wiele cennych informacji. Nie oznacza to jednak, że od razu musimy spełnić każdą jego zachciankę. Jeżeli marzeniem naszego dziecka jest zdobycie szczytu Mount Everest, oczywiście nie zapewnimy mu tego, ale w ramach rekompensaty możemy zapisać naszego malucha np. na ściankę wspinaczkową. Taka aktywność fizyczna z pewnością będzie ciekawa, a nasze dziecko dodatkowo przełamie swój strach, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Natomiast kluczem do sukcesu jest wybieranie niekonwencjonalnych rozwiązań takich jak np. aikido dla dzieci.

Czy warto zapisać dziecko na aikido?

Aikido to japońska sztuka walki, która polega na wykonywaniu uników, zasłon, dźwigni, rzutów i innych ruchów, które w harmonijny sposób łączą ciało i umysł ćwiczącego. Rodzice często boją się ryzyka związanego z tego typu aktywnością fizyczną. Jednak naprawdę warto zapisać dziecko na aikido. Odpowiednie szkoły takie jak np. http://www.aikidokids.pl zadbają o bezpieczeństwo i satysfakcję naszych dzieci. Wykwalifikowani trenerzy będą trzymać pieczę nad rozwojem fizycznym każdego uczestnika zajęć, a jednocześnie pozwolą mu wykorzystać ogrom dziecięcej energii. Aikido dla dzieci to wartościowa aktywność fizyczna, ale również niesamowita zabawa. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Monitoring żywności pod kątem zanieczyszczenia metalami
Monitoring żywności pod kątem zanieczyszczenia metalami
Żywność musi być przede wszystkim bezpieczna dla ludzi. Dlatego też na wszystkich producentów narzucane są bardzo wysokie, rygorystyczne normy, które […]
Ostatnie wpisy