Materac przeciwodleżynowy – jakie ma zalety i zastosowanie?

Materac przeciwodleżynowy – jakie ma zalety i zastosowanie?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materace przeciw odleżynom przeznaczone są dla pacjentów, którzy ze względu na przebieg swojej choroby spędzają cały czas w łóżku. Ich budowa, pomimo leżącej i nieruchomej pozycji ciała pacjenta, zapewnia mu stały ruch. Jak to możliwe? Odbywa się to dzięki technice zmiennociśnieniowej, która uciska naprzemiennie tkanki bezpośrednio przylegające w danym momencie to powłoki tego materaca.

Każdy z nich różni się głównie wielkością komór, które naprzemiennie unoszą się lub opadają w zależności od ciśnienia oraz kształtem. W ten sposób tkanki chorego cały czas pracują i mają kontakt z powietrzem. Przez to skóra nie jest nigdy uciskana cały czas w tym samym miejscu i nie powstają odleżyny. Materac przeciwodleżynowy to prawdziwy komfort dla pacjentów.

Co warto wiedzieć?

Zaletą tego rodzaju materaca jest pobudzanie krążenia krwi chorego. Działają wszystkie procesy metaboliczne komórek, a krew jest prawidłowo transportowana. W ten sposób można skutecznie uniknąć martwicy. Pozostawanie ciągle w tej samej pozycji jest źródłem bólu i dyskomfortu, korzystanie z tego urządzenia ogranicza ból oraz rozluźnia mięśnie. Nie powoduje sztywnienia kończyn ani ucisku w ciele.

Co więcej, materac powoduje utrzymanie stałej temperatury ciała pacjenta oraz zapewnia prawidłowy poziom wilgotności jego skóry. Tym samym przyczynia się do tego, by uchronić przed powstaniem odleżyn w miejscach spoconych, wilgotnych i o większej temperaturze. Jest to ważne np. podczas rehabilitacji chorego, o której możnma dowiedzieć się więcej na https://medistuff.pl/rehabilitacja/. Oprócz niepodważalnego komfortu dla osoby chorej, wynikającej z użytkowania tego produktu, to także wygoda dla osób opiekujących się chorymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Coraz więcej Polaków chodzi do psychologa
Coraz więcej Polaków chodzi do psychologa
Coraz więcej Polaków chodzi do psychologa Według statystyk regularnie do psychologa uczęszcza już 1,6 mln Polaków. Okazuje się jednak, że […]
Ostatnie wpisy