Jak poprawić estetykę swojego uzębienia?

Jak poprawić estetykę swojego uzębienia?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób odczuwa na co dzień duży dyskomfort z powodu niezbyt estetycznego uzębienia. Na szczęście nowoczesna stomatologia przynosi rozmaite rozwiązania pozwalające na znaczne zniwelowanie lub nawet całkowite pozbycie się tego problemu. Mowa tutaj zwłaszcza o wybielaniu, a także zakładaniu licówek, implantów oraz aparatów ortodontycznych. Wymienione zabiegi wykonywane są m.in. w tym profesjonalnym gabinecie dentystycznym zlokalizowanym na warszawskim Mokotowie: https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/.

Warto zaufać specjalistom i postawić na sprawdzone metody

Najprostszym sposobem na poprawę estetyki uzębienia jest wybielanie z zastosowaniem specjalnego preparatu żelowego bogatego w substancję aktywną. Najpierw dogłębnie wnika on w strukturę zębów, a następnie pod wpływem innowacyjnej lampy zostaje pobudzony do działania i doprowadza do utlenienia z płytki wszelkich niepożądanych przebarwień (powstałych np. wskutek częstego picia kawy lub nałogowego palenia papierosów). Dzięki temu zyskujemy piękny, śnieżnobiały uśmiech.

Omawiany zabieg przeznaczony jest dla osób posiadających zdrowe zęby, a poprzedza go zawsze usunięcie kamienia i osadu techniką scalingu, ewentualnie piaskowania. Nierzadko zamiast lampy stosuje się tutaj wymienne nakładki. Z kolei w przypadku ubytków w uzębieniu zalecane jest wstawienie implantów, czyli niewielkich stożków pełniących funkcję korzenia. Najlepiej sprawdzają się modele tytanowe oraz ceramiczne, gdyż odznaczają się ponadprzeciętną wytrzymałością i do złudzenia przypominają naturalne zęby. 

Skuteczne metody to też:

– zmiana kształtu, długości bądź koloru zębów przednich za pomocą licówek ceramicznych (cienkich płatków o budowie soczewkowej) lub koron protetycznych

– skorygowanie konkretnej wady zgryzu idealnie przystosowanym aparatem ortodontycznym

– usunięcie złogów poddziąsłowych wywołujących stany zapalne z wykorzystaniem techniki kiretażu zamkniętego

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Znaki – dlaczego są niezbędne na drodze?
Znaki – dlaczego są niezbędne na drodze?
Znaki drogowe są jedną z podstawowych zasad prawa o ruchu drogowym, a każdy, kto regularnie przejeżdża przez dane miejsce, musi […]
Ostatnie wpisy