Jak dbać o prawidłową postawę przedszkolaka?

Jak dbać o prawidłową postawę przedszkolaka?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowa postawa to klucz do zdrowia w późniejszych latach życia. Tymczasem okazuje się, że coraz więcej dzieci w wieku szkolnym wykazuje już różnego rodzaju odstępstwa od normy. Wystające łopatki oraz nieznaczne skrzywienia kręgosłupa zdają się być już codziennością wśród kilkulatków. Co więc rodzice mogą zrobić, by pomóc dziecku w przezwyciężeniu niezdrowych przyzwyczajeń i zadbać o ich prawidłową postawę?

Zmiana nawyków i aktywność fizyczna dostosowana do potrzeb.

Najlepszym działaniem jest oczywiście profilaktyka, jednak jeśli u naszego dziecka stwierdzono już jakąś mniej lub bardziej zaawansowaną wadę postawy, pierwszym krokiem powinno być zapisanie go na szkolne zajęcia korekcyjne. Na takich zajęciach dziecko otrzymuje informacje o tym, jaką pozycję powinno przyjąć w trakcie siedzenia w ławce, w trakcie czytania książki, a także wykonuje podstawowe ćwiczenia, dopasowane do swoich potrzeb. Uczy się zatem ćwiczeń pomagających np. na płaskostopie, nieznaczne skrzywienie kręgosłupa lub też ćwiczeń na plecy płaskie. Dzięki takim zajęciom pojawia się szansa porzucenia złych nawyków i wykształcenia w sobie prawidłowych odruchów przybierania odpowiedniej postawy.

Ważnym jest również to, by dziecko pozostawało aktywne fizycznie. Wiele placówek szkolnych i przedszkolnych prowadzi dodatkowe zajęcia dla dzieci w zakresie różnych form aktywności sportowej. Warto więc zaznajomić się np. z przedszkolem ursus warszawa, aby dokonać odpowiedniego wyboru już w czasie zapisywanie dziecka na nowy rok szkolny. Z uwagi na budowę i właściwości kości młodego człowieka, w przeciwieństwie do dorosłych, dzieciom dużo łatwiej podjąć skuteczne działanie w celu przywrócenia prawidłowej postawy oraz zniwelowania już powstałych, niewielkich odchyleń do normy.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Felgi stalowe, a aluminiowe – jakie są podstawowe różnice?
Felgi stalowe, a aluminiowe – jakie są podstawowe różnice?
W każdym samochodzie osobowym istotną rolę odgrywają felgi, czyli elementy nośne podwozia, na które zakładane są bezpośrednio opony. Ich głównym […]
Ostatnie wpisy