Czym jest fizjoterapia intymna?

Czym jest fizjoterapia intymna?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy takie jak nietrzymanie moczu, nieodczuwanie przyjemności z relacji intymnych lub ból po porodzie są bardzo powszechne. Niestety kobiety uważają je za niesamowicie wstydliwe, dlatego tak mało się o tym mówi. Pamiętajmy jednak, że większość pań, które urodziły dzieci, ma dolegliwości bólowe zlokalizowane w okolicach miednicy, natomiast przedstawicielki płci pięknej w okresie menopauzy bardzo uskarżają się właśnie na nietrzymanie moczu. Rozwiązaniem nie jest zaciśnięcie zębów oraz  zakup chłonnych pieluchomajtek. O wiele lepszą opcją bywa fizjoterapia intymna. 

Odpowiedź na potrzeby kobiet

Fizjoterapia intymna to proces nastawiony na eliminowanie dolegliwości związanych z żeńskimi narządami rozrodczymi i układem moczowym. Dzięki ćwiczeniom przeprowadzanym pod okiem specjalistów możemy się także lepiej przygotować do ciąży oraz do porodu, co zdecydowanie ograniczy ryzyko komplikacji w połogu. Skuteczna fizjoterapia kobieca przeprowadzana jest w bardzo spokojny oraz skupiony na potrzebach pacjentki sposób. Nie musimy obawiać się tu krępujących sytuacji, ponieważ otaczają nas profesjonaliści, których celem jest przywrócenie sprawności naszego ciała bez konieczności działań inwazyjnych, proponowanych często przez lekarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakimi zaletami wiąże się dieta pudełkowa?
Z jakimi zaletami wiąże się dieta pudełkowa?
Dieta pudełkowa ma szerokie grono zwolenników, którzy stawiają na oszczędność czasu i kosztów. Nie zawsze mamy ochotę i czas na […]
Ostatnie wpisy