Opony – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Opony – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy wybieramy opony do samochodu osobowego, motocykla czy quada, dopasowanie właściwego rozmiaru jest kluczowe, by zachować odpowiednie właściwości jezdne. Na co zwrócić uwagę decydując się na nowe opony? Jak czytać rozmiar opon, by dowiedzieć się o nich czegoś więcej?

Jak dobrać rozmiar opony do konkretnego pojazdu?

Wybierając opony, warto przeglądnąć specyfikację naszego pojazdu. Producenci zalecają konkretny rozmiar do danego modelu i wielkiego pola manewru nie mamy. Oczywiście niewielkie zmiany profilu opony nie powinny powodować sporego przekłamania licznika, warto jednak wiedzieć, że taki efekt uboczny może się pojawić, jeśli odpowiednio nie dopasujemy wielkości do naszej felgi. Jak czytać rozmiar opon, by wybrać idealne ogumienie, z którego będziemy zadowoleni?

Najważniejsze elementy umieszczone są na rancie opony. Znaleźć można tam średnicę, szerokość i wysokość – właściwe dobranie rozmiaru jest kluczowe, by ostatecznie koło pasowało do naszego samochodu. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie przeliczyć tych parametrów, warto skorzystać z gotowych kalkulatorów, które pokażą nam wszelkie rozbieżności i wskażą idealny rozmiar opony, który będzie odpowiedni dla naszego pojazdu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Włosy  – jakie kosmetyki mogą zadbać o ich stan i wygląd
Włosy – jakie kosmetyki mogą zadbać o ich stan i wygląd
Piękne i zadbane kosmyki ułożone w misterne fryzury to nieodłączny atrybut kobiecości, jednak w ostatnich latach można zauważyć, że coraz […]
Ostatnie wpisy