Jak leczy się urazy mięśni?

Jak leczy się urazy mięśni?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Układ narządu ruchu to rozbudowany mechanizm, którego istotnym elementem są nie tylko kości, ale również mięśnie. Niestety czasami dochodzi do ich urazu w postaci stłuczenia, rozerwania czy nadmiernego nadciągnięcia. W takiej sytuacji konieczne jest zawsze podjęcie odpowiedniego leczenia, idealnie dopasowanego do rodzaju kontuzji. Godna polecenia jest m.in. nowoczesna terapia Orthokine opierająca się na zastosowaniu białek przeciwzapalnych, o której przeczytamy na http://orthokine.pl/.

Rehabilitacja to absolutna podstawa

Urazy mięśni zdarzają się stosunkowo często i prowadzą do mniejszych lub większych problemów w zakresie narządu ruchu. Podstawowym sygnałem jest oczywiście ból, który świadczy bezpośrednio o uszkodzeniu mechanicznym, ewentualnie przeciążeniu. Przyczyną zaistnienia omawianych urazów jest natomiast przeważnie przetrenowanie, nieprawidłowe rozciągnięcie ciała przed wysiłkiem fizycznym albo wykonanie niekontrolowanego, nagłego ruchu. Zaleca się tutaj przede wszystkim fizykoterapię bazującą na wykorzystaniu w pełni naturalnych czynników fizycznych, takich jak choćby woda, prąd elektryczny czy bardzo niska temperatura. Wymienione elementy pobudzają procesy regeneracyjne w tkankach, co skutkuje znacznym zmniejszeniem dolegliwości bólowych i stanu zapalnego.

Oprócz tego w przypadku zaawansowanych urazów nie obejdzie się bez rehabilitacji, która obejmuje ćwiczenia o charakterze izometrycznym, rozciągającym, oporowym oraz wzmacniającym. W ostatnich latach bardzo popularna stała się też wspomniana już we wstępie terapia orthokine, polegająca na wstrzyknięciu w kontuzjowane miejsce skoncentrowanych białek wyprodukowanych z krwi pacjenta. Jest to metoda bezpieczna i bardzo skuteczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tuning Volkswagena – co i jak ?
Tuning Volkswagena – co i jak ?
Volkswagen to marka samochodów, która cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Po rodzimych drogach porusza się wiele modeli aut, pochodzących […]
Ostatnie wpisy