Wyciągi z ziół i ich wykorzystanie w zakresie ziołolecznictwa

Wyciągi z ziół i ich wykorzystanie w zakresie ziołolecznictwa
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W związku z nadchodzącą jesienną falą grypy, lekarze nakłaniają do masowego szczepienia się. Czy wprowadzenie do organizmu szczepu wirusa jest jedynym wyjściem? Dla szukających innego sposobu uodpornienia z pomocą przychodzą naturalne substancje wzmacniające. Nie od dzisiaj wiadomo, że babcine receptury mogą zdziałać cuda. Medycyna naturalna od wieków towarzyszy człowiekowi, dlatego warto dokładniej zgłębić jej zagadnienia i nie podchodzić sceptycznie do ich skuteczności.

Co pomoże uchronić przed infekcją?

W sklepach z naturalnym asortymentem, aż roi się od zdrowotnych produktów tj. mieszanki herbat, napary czy soki. Do najpopularniejszych roślin poprawiających witalność i chroniących przed infekcjami zalicza się między innymi: pokrzywę, czarną porzeczkę, porost islandzki, rumianek, czarny bez oraz korzenie żeń-szenia i ashwagandhy. Wyciąg z ziół, które zostały dobrane przez doświadczonego zielarza, może przynieść oczekiwany efekt już po miesiącu zażywania. W odniesieniu pożądanego celu pomoże systematyczność.

Co na przeziębienie?

Dla osób, które nie zdążyły odpowiednio wcześnie wypracować sobie odporności, też znajdzie się rozwiązanie. Niezwykle pomocne w walce z wirusami są medykamenty przygotowane na bazie imbiru lekarskiego, który ma właściwości przeciwzapalne. Bardzo skuteczna na ból gardła, kaszel i gorączkę, jest pochodząca ze Sri Lanki brodziuszka wiechowata. Natomiast sadziec przerośnięty będzie nieodzowny w uzupełnieniu minerałów i witamin, które zostaną wyjałowione z organizmu podczas stanu chorobowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie środki transportu są najbardziej komfortowe podczas wielogodzinnej podróży?
Jakie środki transportu są najbardziej komfortowe podczas wielogodzinnej podróży?
Wiele godzin spędzonych za kierownicą to niezbyt kusząca opcja, dlatego wielu ludzi wybiera inne, często tańsze lub po prostu wygodniejsze […]
Ostatnie wpisy