Jak powinna wyglądać firmowa pieczątka?

Jak powinna wyglądać firmowa pieczątka?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju nie istnieje zapis prawny, który nakazywałby przedsiębiorcom stosowanie pieczątek firmowych. Niemniej jednak wielu z nich decyduje się na ich posiadanie, ponieważ pełnią istotną funkcje reklamową i przydają się w sytuacjach, gdy wymagane są określone dane firmy. Chodzi tutaj m.in. o dopełnianiu procedur w banku albo urzędach, a także o tradycyjnym obrocie handlowym. Jeśli interesują nas solidnie wykonane pieczątki Rzeszów jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy zakład zajmujący się ich wytwarzaniem na zamówienie. 

Nazwa i adres firmy to nie jedyne informacje

Brak pieczątki firmowej może skutkować koniecznością ręcznego wypełniania różnych dokumentów (faktur, pism urzędowych itp.), co zajmuje mnóstwo czasu. Dlatego warto swoją firmę wyposażyć w tego rodzaju akcesoria, zamawiając je np. w tej drukarni reklamowej znajdującej się w Rzeszowie: https://sklep.grafores.com.pl/. Cena jednej pieczątki wynosi od 30 do 100 zł, oczywiście w zależności od modelu. Wzory tych produktów są różnorodne i zawierają przeważnie takie dane, jak nazwa firmy (łącznie z formą prawną), siedziba oraz adres, a ponadto NIP, czyli numer identyfikacji podatkowej. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się jednak na pieczątki z dodatkowymi elementami. Zaliczamy do nich m.in. logo, adres strony www i e-mail, adres filii, REGON oraz numer rachunku bankowego. Dodajmy, że istnieje też cała grupa specjalistycznych zawodów wyróżniających się określoną specyfiką – w tym również w zakresie wyglądu wykorzystywanych pieczątek. Mowa tutaj np. o lekarzach podbijających recepty. W tym przypadku niezbędne są niestandardowe informacje odnoście tytułu lekarskiego i miejsca świadczenia usług medycznych.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki typ lamp zakupić do swojego mieszkania?
Jaki typ lamp zakupić do swojego mieszkania?
Szukając ciekawego oświetlenia do mieszkania, nie można zapomnieć również o tym, że przede wszystkim ma ono swoją funkcję. Na szczęście […]
Ostatnie wpisy