Urlop – gdzie odpocząć poza miastem?

Urlop – gdzie odpocząć poza miastem?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planując urlop, jeżeli zależy nam na prawdziwym wypoczynku, często zwracamy nasz wzrok w niewłaściwe miejsca. Ktoś, komu zależy na ciszy, bliskości natury i spokoju, nie powinien brać pod uwagę najpopularniejszych wakacyjnych destynacji, a spojrzeć może nieco bliżej, w miejsca nietypowe, które same pewnie nie przyszłyby nam do głowy, a gdzie można naprawdę odpocząć. Takie miejsca są doskonałe zarówno dla par, które chcą nacieszyć się swoim towarzystwem, jak i dla rodzin z dziećmi, którym nie odpowiada spędzanie urlopu w tłumie i hałasie. Gdzie znaleźć taką zieloną enklawę?

Za miastem, lecz nie całkiem daleko

Wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec Polski, żeby poczuć się wypoczętym od codziennego natłoku zadań i pracy. Czasami wystarczy zaledwie kilka-kilkadziesiąt kilometrów, by znaleźć miejsce, w którym czujemy się dobrze, wstajemy rześcy i chce nam się żyć. Przykładem dla mieszkańców Wielkopolski może być hotel w Koninie, a właściwie położony niedaleko miasta, w ciszy lasu i nad jeziorem, gdzie znajdziemy zarówno domki letniskowe, jak i komfortowy hotel. Dla Warszawy będą to okolice Bugonarwi i Zalewu Zegrzyńskiego lub pensjonaty w malowniczych okolicach Broku. 

Takie miejsca, choć mniej popularne wśród ludzi, niczym nie ustępują takim miejscowościom jak Władysławowo czy Łeba. Również są w nich przytulne knajpki, przyroda jest piękna i dzika, a zdecydowanie łatwiej jest porządnie wypocząć w miejscu, w którym jest tak cicho i spokojnie. Okolice mogą być naprawdę piękne, sprzyjające spacerom i wycieczkom rowerowym, jeziora i rzeki są w sam raz na kajak lub orzeźwiającą kąpiel. Wystarczy poszukać!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na podstawie jakich cech dokonać wyboru kominka do domu?
Na podstawie jakich cech dokonać wyboru kominka do domu?
Kominek jest bardzo ważnym elementem we wnętrzu każdego domu. Może odmienić całe pomieszczenie, czyniąc je bardziej przytulnym i romantycznym. Jednak […]
Ostatnie wpisy