Kitesurfing nie tylko dla zawodowców

Kitesurfing nie tylko dla zawodowców
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing to obecnie jeden z najbardziej popularnych sportów wodnych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że daje on mnóstwo swobody i wyzwala wiele pozytywnych emocji, a poza tym nie wymaga zaawansowanych umiejętności czy posiadania bardzo drogiego sprzętu. Tak naprawdę wystarczy wziąć udział w krótkim szkoleniu, na którym są przekazywane informacje na temat techniki oraz zasad bezpieczeństwa. Z organizacją profesjonalnych kursów dla początkujących kitesurferów można zapoznać się na https://www.kitecrew.pl/portfolio/kurs-demo/.

Znakomita rozrywka dla osób w każdym wieku 

Przygodę z kitesurfingiem mogą z powodzeniem rozpocząć zarówno małe dzieci, jak i osoby po 60. roku życia. Jedynym warunkiem jest waga powyżej 40 kilogramów, a także posiadanie umiejętności pływania na poziomie co najmniej średnim. Co istotne, omawiany sport nadaje się do uprawiania przez okrągły rok – np. latem nad Bałtykiem, natomiast w okresie zimowym w Egipcie, w Grecji albo we Włoszech. Nauka charakteryzuje się tym, że jest wyjątkowo przyjemna i szybka, a przede wszystkim bezpieczna. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy szkolimy się samodzielnie, czy też pod okiem specjalistów w ramach kursu.

To drugie rozwiązanie jest znacznie bardziej rozsądne. Najlepiej zapisać się na kurs I stopnia składający się z części teoretycznej i praktycznej (indywidualny albo grupowy), który pozwala na uzyskanie podstawowych umiejętności w zakresie sterowania latawcem oraz zdolności poruszania się na desce. Dodajmy, że pojedyncza lekcja kitesurfingu kosztuje stosunkowo niewiele, bo około 100-120 zł za godzinę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób przetrzymywać towar na sklepie, wymagający chłodzenia?
W jaki sposób przetrzymywać towar na sklepie, wymagający chłodzenia?
Sklepami cieszącymi się zdecydowanie największą liczbą odwiedzających są te spożywcze. Trudno się temu dziwić, skoro każdy potrzebuje uzupełniać swoje zapasy […]
Ostatnie wpisy