Spółka komandytowa – jak uzyskać kredyt?

Spółka komandytowa – jak uzyskać kredyt?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kredyty są bardzo ważne dla każdego przedsiębiorstwa, gdyż pozwalaj mu dobrze rozpocząć działalność, a później szerzej rozwinąć skrzydła. Istnieje kilka rodzajów spółek, a wśród nich także komandytowa. Jest ona dość specyficzna i wiąże się przede wszystkim z tym, że należy do grupy spółek osobowych. Oznacza to, że co najmniej jeden ze wspólników zaangażowanych w nią, odpowiada za jej zobowiązania majątkiem prywatnym. Jakie to ma znaczenie dla pozyskiwania kredytu?

Kredyt dla spółki komandytowej

Z racji na charakter, a dokładniej nierównomierny podział odpowiedzialności wspólników, banki niechętnie udzielają kredytów na jej funkcjonowanie. Nie oznacza to jednak, że nie robią tego wcale. Chcąc uzyskać kredyt dla spółki komandytowej konieczne jest, aby komplementariusz nie zalegał z płatnością swoich prywatnych rat, takich jak opłaty za media, czy gaz. Jest tak dlatego, że tego rodzaju pomoc finansowa dla spółki komandytowej, jest obarczona ryzykiem. Jest ono związane z faktem, że zgodnie z prawem to komandytariusz odpowiada za wszelkie zobowiązania spółki.  W związku z tym banki dokładnie badają wzajemne stosunki obu wspólników, chcąc upewnić się, że transakcja przebiegnie bezproblemowo, a właściciele dobrze ze sobą współpracują, nie narażając na straty ani siebie, ani banku. Wszystko opiera się na tym, że spółka nie może być zadłużona. Jeżeli działa uczciwie, to banki przychylą się do prośby, a zdolność kredytowa będzie całkowicie spełniona. W celu zwiększenia szans na uzyskanie kredytu dla spółki komandytowej, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców, którzy podpowiedzą jak starać się o taką pomoc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bagażnik dachowy – jakie są jego typy?
Bagażnik dachowy – jakie są jego typy?
Dostępnych jest wiele różnych typów bagażników dachowych. Bagażniki na relingi zintegrowane występują w różnych kształtach i rozmiarach. Mogą być wykonane […]
Ostatnie wpisy