Specjalistyczny sprzęt używany na budowach

Specjalistyczny sprzęt używany na budowach
multitematyczny
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje bardzo wiele rodzajów specjalistycznego sprzętu stosowanego powszechnie na placach budowy. Wynika to z faktu, że duży nacisk kładzie się tam na spełnianie wymagań jakościowych oraz tych dotyczących bezpieczeństwa pracowników. Wspomniany sprzęt obejmuje przede wszystkim liczne maszyny i urządzenia, takie jak choćby koparki, betoniarki czy wózki widłowe, bez których nie byłoby możliwe wykonywanie poszczególnych prac. Oprócz tego wykorzystuje się pręty stalowe walcowane i inne elementy wzmacniające daną konstrukcję.  

Plac budowy to miejsce wymagające zaawansowanej technologii

Nie ma jednego, określonego zestawu sprzętów, które powinny się znaleźć na placu budowy. Wszystko zależy bowiem od specyfiki wznoszonego obiektu. Można jednak wskazać kilka uniwersalnych urządzeń specjalistycznych, będących integralną częścią niemal każdego miejsca tego typu. Podstawą są oczywiście koparki i koparko-ładowarki, pozwalające na szybkie przygotowanie wykopów pod fundamenty. Dzięki nim zaangażowanie fizyczne pracowników zostaje w znacznym stopniu zminimalizowane.

Oprócz tego powszechnie wykorzystuje się betoniarki do wylewek, agregaty prądotwórcze do zasilania narzędzi elektrycznych w przypadku braku dostępu do prądu, dźwigi oraz różnorodne podnośniki hydrauliczne do robót na wysokościach, wózki widłowe do przewożenia materiałów, profesjonalne i wydajne nagrzewnice oraz spawarki, a także myjki ciśnieniowe, gwintownice, wyrzynarki, rozpylacze i specjalne mieszalniki do zaprawy. Szerokie zastosowanie mają też elementy nazywane stalami ciągnionymi. Mowa tutaj zwłaszcza o prętach stalowych (okrągłych, kwadratowych czy sześciokątnych), używanych zarówno do zbrojenia betonu, jak i budowy ogrodzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakie części samochodowe warto się zawczasu zaopatrzyć?
W jakie części samochodowe warto się zawczasu zaopatrzyć?
Współczesne samochody są bardzo złożonymi konstrukcjami wymagającymi regularnych serwisów i wymiany zużytych elementów. Tyczy się to zarówno ich elektronicznych, jak […]
Ostatnie wpisy