Psycholog – jakie są jego kompetencje?

Psycholog – jakie są jego kompetencje?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas życzyłby sobie, aby jego zdrowie było jak najlepsze. Niestety czasami zdarza się, że pomimo naszych starań po prostu na nim podupadamy. Tak jak we wszystkim nie wolno jednak nigdy się poddawać i zawsze należy walczyć o to co dobre. W tym przypadku chodzi o udanie się do lekarza, który jako specjalista wyciągnie do nas pomocną dłoń. Będzie to dotyczyło zarówno chorób fizycznych, jak i tych o podłożu psychicznym. Przy tych drugich najczęściej spotkamy się z psychologiem, czyli jednym z kilku rodzajów fachowca zajmującego się szeroko pojętym zdrowiem mentalnym. Co leży w kompetencjach takiej osoby?

Psycholog – jego obowiązki i kompetencje zawodowe

Psycholog po ukończeniu studiów magisterskich zdobywa kwalifikacje przede wszystkim do stawiania diagnozy psychologicznej. Poza tym może też udzielać profesjonalnego doradztwa z zakresu różnych dziedzin. Będą to m.in. wychowywanie, praca, psychoedukacja, a także relacje międzyludzkie. Może także posługiwać się testami psychologicznymi, gdyż posiada na ich temat odpowiednio szeroką wiedzę oraz może wydawać orzeczenia lekarskie. W związku z tym do psychologa udamy się wtedy, gdy dopada nas nagły spadek nastroju, obniżenie poczucia wartości, problemy w relacjach z rodzina i przyjaciółmi czy niemożność poradzenia sobie z wszechobecnym stresem oraz nasilonymi emocjami. Dzięki dodatkowym szkoleniom jakie psycholog odbywa w trakcie pracy zawodowej można mieć pewność, że zna się na rzeczy. Obecnie z jego pomocy można korzystać również przez Internet i co ciekawe psycholog online to coraz bardziej popularna opcja wśród osób szukających wsparcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do wycieczki rowerowej z dzieckiem?
Jak przygotować się do wycieczki rowerowej z dzieckiem?
Wycieczka rowerowa to świetny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Jazda na rowerze nie tylko dotleni dziecko, ale też poprawi […]
Ostatnie wpisy