Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdemu zależy na posiadaniu pięknej i bujnej czupryny. Niestety, wiele osób boryka się z wypadaniem włosów, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dobrym pomysłem będzie więc zastosowanie starannie dobranej pielęgnacji, dzięki której możliwe będzie pokonanie tego uciążliwego problemu. Pomocna może okazać się także zmiana trybu życia na zdrowszy.

Zaufaj sile wcierek i zwróć uwagę na swoją dietę

Jeżeli mamy problem z nadmierną utratą kosmyków, warto byłoby oczywiście wykluczyć pewne schorzenia, które mogą być za ten stan odpowiedzialne. Zalecana jest więc wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Wskazana będzie także zmiana diety na zdrowszą. Warto sięgać po nieprzetworzoną żywność, w tym po świeże warzywa i owoce. Ograniczmy natomiast dania typu fast food. Istotne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu. Pomocne mogą okazać się napary ziołowe. Warto zainwestować także w dobre jakościowo wcierki, na przykład marki Floresan. Należy starannie wmasować je w skórę głowy i powtarzać ten zabieg każdego dnia. Bogactwo składników aktywnych sprawia, że cebulki włosowe stają się silniejsze i mniej odporne na wypadanie. Wzmocnieniu ulegają też same włosy, dzięki czemu stają się one grubsze i bardziej lśniące. Efekty stosowania diety i kosmetyków pojawią się po kilku tygodniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
System jednego klucza – gdzie można go stosować?
System jednego klucza – gdzie można go stosować?
System jednego klucza to świetny sposób na sterowanie systemem automatyki domowej. Jest łatwy w użyciu, elastyczny i bezpieczny. System może […]
Ostatnie wpisy