Soczewki na noc – czy jest taka możliwość?

Soczewki na noc – czy jest taka możliwość?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki na noc to świetna opcja dla osób, które chcą nosić soczewki kontaktowe, ale trudno im w nich spać. Są one również idealne dla osób, które w przeszłości nosiły soczewki kontaktowe, ale uważają je za niewygodne.

Czym są soczewki dzień noc?

Soczewki dzień noc to rodzaj soczewek kontaktowych, które mogą być używane w ciągu dnia i na noc. Zakłada się je na co dzień, a następnie zdejmuje w nocy, przed pójściem spać. Powodem tego jest fakt, że soczewki jednodniowe zostały zaprojektowane tak, aby były wystarczająco wygodne do noszenia przez cały dzień, ale nie tak wygodne, aby można je było nosić przez całą noc, nie powodując żadnych problemów.

Są one doskonałą opcją dla osób, które noszą soczewki kontaktowe na co dzień i chcą znaleźć alternatywę dla konwencjonalnych soczewek na noc. Może to być szczególnie ważne, jeśli cierpisz na suchość oczu lub w przeszłości nosiłeś soczewki kontaktowe, ale były one niewygodne.

Soczewki na noc – czy jest to złe?

Głównym powodem, dla którego nie chciałbyś nosić soczewek kontaktowych na noc jest to, że mógłbyś dostać wrzodu lub infekcji w oku z powodu zbyt długiego noszenia. Dlatego też, jeśli nie nosiłeś wcześniej soczewek kontaktowych lub jeśli w przeszłości miałeś problemy z wrzodami lub infekcjami, najlepiej nie używaj soczewek jednodniowych na noc, dopóki nie poczujesz się z nimi wystarczająco pewnie. Jeśli masz suche oczy, najlepiej jest nosić soczewki jednodniowe w ciągu dnia, a następnie zdejmować je na noc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym kierować się w wyborze artykułów dla dziecka?
Czym kierować się w wyborze artykułów dla dziecka?
Przyszli rodzice mają trudne zadanie do wykonania jeszcze przed przyjściem na świat swojego dziecka. Muszą skompletować wyprawkę. Trzeba pamiętać, czym […]
Ostatnie wpisy