Na jakie elementy wyposażenia zwrócić uwagę przy prowadzeniu domu weselnego?

Na jakie elementy wyposażenia zwrócić uwagę przy prowadzeniu domu weselnego?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli w naszym lokalu zajmujemy się organizacją wesel czy innych imprez rodzinnych, z pewnością wiemy, jakimi elementami wyposażenia sali powinniśmy dysponować. W sytuacji gdy jednak taki dom weselny dopiero otwieramy – warto zorientować się na co należy zwrócić uwagę, przygotowując się od strony technicznej do organizacji tego rodzaju przyjęć okolicznościowych.

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się meblom – będziemy potrzebować stołów oraz krzeseł. Tutaj pojawia się pytanie czy stoły powinny być okrągłe czy prostokątne lub kwadratowe – odpowiedź jest prosta – z jednej strony zależy to od naszego gustu, z drugiej zaś od wielkości sali jaką dysponujemy (na mniejszej lepiej sprawdzą się stoły prostokątne lub kwadratowe). Warto tez zbadać oczekiwania gości (ostatnio modne są stoły okrągłe, ale nie wszędzie). Drugim koniecznym artykułem są tekstylia: powinniśmy zatem dysponować rożnego koloru elastycznymi pokrowcami na krzesła (dla pary młodej, gości), co nie tylko sprawi, że krzesła będą wyjątkowo pięknie wyglądać, ale również będą chronione przed zabrudzeniem – z pewnością łatwiej wyprać elastyczny pokrowiec na krzesło aniżeli samo krzesło. W tego rodzaju artykuły zaopatrzymy się u każdego producenta oferującego pościel dla hoteli i inne tekstylia hotelowe.

Jeśli poza salą weselną w budynku jest również hotel – w takiej firmie zakupimy nie tylko pościel dla hoteli, ale i ręczniki czy firany. Poza tekstyliami, zadbajmy również o sztućce i naczynia – w odpowiedniej ilości i jakości, a także szkło – do napojów zimnych, wina, piwa czy wódki. Na sali weselnej nie może zabraknąć również dekoracji – zainwestujmy w takie, których będziemy mogli używać wielokrotnie i łatwo wyczyścić, jednak liczmy się z tym, że niektóre (jak przykładowo balony), będą po prostu jednorazowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dodatki i dekoracje, którymi warto wypełnić przestrzeń naszego domu
Dodatki i dekoracje, którymi warto wypełnić przestrzeń naszego domu
Nawet najlepiej dopracowana aranżacja będzie wyglądała na niedokończoną, jeśli nie uzupełnimy jej dekoracjami i nieco bardziej osobistymi akcesoriami. Rośliny w […]
Ostatnie wpisy