Jak urządzić praktyczną i modną łazienkę?

Jak urządzić praktyczną i modną łazienkę?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna i bezpieczna. Przy projektowaniu jej wnętrza musimy koniecznie wziąć pod uwagę zarówno wymiary jak i kształt pomieszczenia.

Jeśli z łazienki będzie korzystać wieloosobowa rodzina, warto zastanowić się nad zakupem dwóch umywalek. Oczywiście pod warunkiem, że mamy na takie rozwiązanie dość miejsca. Niewielkie pomieszczenie można optycznie powiększyć montując na ścianie duże lustro. Dobrym rozwiązaniem również może okazać się ściana z luster.

Jeśli zamierzamy mieć w naszej łazience pralkę, pamiętajmy, aby ustawić ją w dostępnym miejscu. W małych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzają się pralki ładowane od góry. Jeśli mamy więcej miejsca, standardowa – ładowana od przodu – pozwoli na zamontowanie dodatkowych półek powyżej.

Wybierając umywalkę rozważmy, czy chcemy zwykłą, czy też może zdecydujemy się na umywalkę nablatową. W takim przypadku potrzebujemy więcej miejsca, ponieważ bryła umieszczona jest na blacie wystając nieco ponad jego powierzchnię. Syfon i rury ukryte są pod blatem (zazwyczaj pod blatem są szafki). Blat jest przydatny podczas codziennej toalety, a i wygląd takiej umywalki jest bardziej nowoczesny i atrakcyjniejszy od standardowego rozwiązania.

Kolejnym dylematem do rozwiązania jest decyzja czy zamontujemy kabinę prysznicową, czy może wannę. Wszystko zależy od przestrzeni jaką mamy do zagospodarowania, oraz od naszego gustu. Możemy również połączyć te dwa rozwiązania montując nad wanną panel prysznica oraz obudowując jej część tak, aby woda nie wydostawała się na zewnątrz podczas używania z natrysku.

Decydując się na samą kabinę prysznicową będziemy mieli kolejny dylemat – jakie drzwi wybrać. Możemy wybrać spośród takich typów drzwi prysznicowych jak:
drzwi suwane;
drzwi uchylne;
drzwi wahadłowe;

Dla ludzi niepełnosprawnych lub starszych dobrym pomysłem będzie tzw. prysznic „walk in” czyli prysznic bez drzwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać wygodne buty?
Jak dobrać wygodne buty?
O czym należy pamiętać? Szukając nowych butów, nie powinno się skupiać jedynie na ich wyglądzie. Trzeba zwrócić uwagę na rodzaj […]
Ostatnie wpisy