Czym twój pies żywić się nie powinien – obalenie mitów domowego jedzenia i zalety karmy dla psów

Czym twój pies żywić się nie powinien – obalenie mitów domowego jedzenia i zalety karmy dla psów
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pies to bez wątpienia najbardziej lojalny i wierny przyjaciel człowieka, który trwa przy jego boku bez względu na zasobność portfela swojego ludzkiego towarzysza. Dlatego każdy, kto posiada takiego futrzaka, powinien dbać o jego potrzeby – zarówno te związane z zaspokajaniem głodu i ruchu, jak i obdarzyć go miłością. Odpowiedzialność, jaka ciąży na właścicielu zwierzęcia, jest ogromna, bowiem to od niego zależy zdrowie pupila i jego prawidłowe funkcjonowanie. Warto więc zadbać o los swojego pupila, dając mu to, co jest dla niego odpowiednie i w pełni wartościowe.

Troska o psi żołądek

Wielu posiadaczy psów darzy ich wyjątkowo silnym uczuciem i pragnie, by ich pupile korzystali ze wszystkich dobrodziejstw, także tych związanych z jedzeniem. Przekarmianie psa ludzkim jedzeniem nie jest jednak wyrazem miłości i może nieść ze sobą bardzo przykre konsekwencje zdrowotne dla pupila. Otłuszczony zwierzę jest apatyczne, mało ruchliwe i obciążone wieloma chorobami związanymi z tym zjawiskiem. Pies z nadwagą nie czerpie przyjemności z ruchu i spacerów, bo czuje się zbyt ociężały i zmęczony wszelką formą aktywności. Dokarmianie psa resztkami ze stołu to ostatnia rzecz o jakiej powinni myśleć troskliwi i kochający właściciele. Nie powinno nas przekonywać nawet nieskończenie smutne spojrzenie i proszące pojękiwanie o kolejny pasterek szyneczki. Uleganie zwierzakowi może bowiem bardzo negatywnie odbić się na jego zdrowiu.

W trosce o psiego przyjaciela warto serwować mu wyłącznie karmę dedykowaną psom, gwarantującą długie i zdrowe życie. Podając psu karmę Belcando można mieć pewność, że zwierzak otrzymuje zbilansowane pożywienie dostosowane do jego wieku i wagi. Ta karma uwzględnia potrzeby wszystkich psiaków – tych w okresie szczenięcym, dorosłym i w okresie ciąży. Także psiaki z nadwagą skutecznie zrzucą zbędne kilogramy dzięki wartościowej i odpowiednio zbilansowanej karmie. Psiaki żywione tym rodzajem karmy są szczęśliwe, zdrowe i chętne do podejmowania rozmaitych rodzajów aktywności. Wszyscy szczęśliwi posiadacze zwierząt będą usatysfakcjonowani możliwością zakupu akcesoriów niezbędnych do pielęgnacji ich podopiecznych.

Na stronie https://www.doggo.com.pl można zakupić nie tylko karmę dla zwierząt domowych, ale także produkty do ich pielęgnacji, opieki nad nimi czy hodowli. Warto zajrzeć do tego sklepu internetowego, by w krótkim czasie zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzebuje ukochany zwierzak. Kupowanie nigdy nie było tak proste i przyjemne, a zaoszczędzony czas właściciel może wykorzystać na opiekę i zabawę ze swoim zwierzakiem, o czym z pewnością marzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki materac wybrać?
Jaki materac wybrać?
Wybór idealnego materaca do spania nie jest rzeczą łatwą. Aby dokonać optymalnego zakupu trzeba posiadać wiedzę o produktach dostępnych na […]
Ostatnie wpisy