Czym twój pies żywić się nie powinien – obalenie mitów domowego jedzenia i zalety karmy dla psów

Czym twój pies żywić się nie powinien – obalenie mitów domowego jedzenia i zalety karmy dla psów
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pies to bez wątpienia najbardziej lojalny i wierny przyjaciel człowieka, który trwa przy jego boku bez względu na zasobność portfela swojego ludzkiego towarzysza. Dlatego każdy, kto posiada takiego futrzaka, powinien dbać o jego potrzeby – zarówno te związane z zaspokajaniem głodu i ruchu, jak i obdarzyć go miłością. Odpowiedzialność, jaka ciąży na właścicielu zwierzęcia, jest ogromna, bowiem to od niego zależy zdrowie pupila i jego prawidłowe funkcjonowanie. Warto więc zadbać o los swojego pupila, dając mu to, co jest dla niego odpowiednie i w pełni wartościowe.

Troska o psi żołądek

Wielu posiadaczy psów darzy ich wyjątkowo silnym uczuciem i pragnie, by ich pupile korzystali ze wszystkich dobrodziejstw, także tych związanych z jedzeniem. Przekarmianie psa ludzkim jedzeniem nie jest jednak wyrazem miłości i może nieść ze sobą bardzo przykre konsekwencje zdrowotne dla pupila. Otłuszczony zwierzę jest apatyczne, mało ruchliwe i obciążone wieloma chorobami związanymi z tym zjawiskiem. Pies z nadwagą nie czerpie przyjemności z ruchu i spacerów, bo czuje się zbyt ociężały i zmęczony wszelką formą aktywności. Dokarmianie psa resztkami ze stołu to ostatnia rzecz o jakiej powinni myśleć troskliwi i kochający właściciele. Nie powinno nas przekonywać nawet nieskończenie smutne spojrzenie i proszące pojękiwanie o kolejny pasterek szyneczki. Uleganie zwierzakowi może bowiem bardzo negatywnie odbić się na jego zdrowiu.

W trosce o psiego przyjaciela warto serwować mu wyłącznie karmę dedykowaną psom, gwarantującą długie i zdrowe życie. Podając psu karmę Belcando można mieć pewność, że zwierzak otrzymuje zbilansowane pożywienie dostosowane do jego wieku i wagi. Ta karma uwzględnia potrzeby wszystkich psiaków – tych w okresie szczenięcym, dorosłym i w okresie ciąży. Także psiaki z nadwagą skutecznie zrzucą zbędne kilogramy dzięki wartościowej i odpowiednio zbilansowanej karmie. Psiaki żywione tym rodzajem karmy są szczęśliwe, zdrowe i chętne do podejmowania rozmaitych rodzajów aktywności. Wszyscy szczęśliwi posiadacze zwierząt będą usatysfakcjonowani możliwością zakupu akcesoriów niezbędnych do pielęgnacji ich podopiecznych.

Na stronie https://www.doggo.com.pl można zakupić nie tylko karmę dla zwierząt domowych, ale także produkty do ich pielęgnacji, opieki nad nimi czy hodowli. Warto zajrzeć do tego sklepu internetowego, by w krótkim czasie zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzebuje ukochany zwierzak. Kupowanie nigdy nie było tak proste i przyjemne, a zaoszczędzony czas właściciel może wykorzystać na opiekę i zabawę ze swoim zwierzakiem, o czym z pewnością marzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne akcesoria do dużego ogrodu
Praktyczne akcesoria do dużego ogrodu
Przydomowy, przestronny ogród to spełnienie marzeń wielu osób, jednak nie tylko posiadanie go ma znaczenie. Bardzo ważnym dla naszego komfortowego […]
Ostatnie wpisy