Łazienka – praktyczne rozwiązania, jakie warto w niej zastosować

Łazienka – praktyczne rozwiązania, jakie warto w niej zastosować
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić dom bez łazienki. To miejsce, które często spełnia wiele ról. Tutaj każdego dnia korzysta się z wanny czy prysznicu, robi makijaż, goli się, czesze. To także miejsce, gdzie często stoi także pralka, suszarka, a nawet niewielka szafa do przechowywania bielizny. Z tego też względu warto poznać kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią jej organizację.

Właściwie oświetlenie

Szczególnie ważne, aby w tym pomieszczeniu było ono zarówno dobrze rozmieszczone, jak i dobrane pod kątem praktyczności. Aby ułatwić sobie codzienną pielęgnację, dobrze jest zdecydować się na odpowiednie oświetlenie do lustra. Sprawdzą się tutaj zarówno liniowe kinkiety montowane bezpośrednio nad zwierciadłem, jak i pojedyncze lampki, po jego bokach. To sprawi, że twarz będzie właściwie rozświetlona, a przeprowadzane zabiegi nie będą nastręczały trudności, czy wymagały wychodzenia do innego pomieszczenia, gdzie panuje światło dzienne.

Optyczne powiększenie

Szczególnie łazienki w blokach są bardzo małe i pozbawione okien. Stosując więc system luster na dwóch prostopadłych ścianach, da się łatwo powiększyć niewielka przestrzeń. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie prysznica bez brodzika zamiast wanny, który z jednej strony zajmuje dużo mniej miejsca, a z drugiej dzięki temu, że poza szyba nie ma żadnych innych widocznych urządzeń sanitarnych, pomieszczenie wydaje się większe. Efekt powiększenia można także osiągnąć, decydując się na właściwe lampy. Żyrandol będzie optycznie obniżał, dlatego ciekawą alternatywą jest plafon.

Praktyczne szafki

Decydując się na meble, warto pamiętać, że dość łatwo się tam kurzy. Dla tych, którym zależy na szybkim sprzątaniu oraz dobrej organizacji najlepszym wyjściem będą te zamykane. Dzięki systemom do organizacji szafek od razu wiadomo, gdzie co jest oraz co trzeba dokupić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urodzinowe prezenty – jak trafić w gusta solenizanta?
Urodzinowe prezenty – jak trafić w gusta solenizanta?
Pomysł na prezent to zazwyczaj niełatwy wybór. Trzeba dobrze przemyśleć to, jak trafić w gusta solenizanta. Każdy lubi co innego, […]
Ostatnie wpisy