Czym się charakteryzują meble w stylu prowansalskim?

Czym się charakteryzują meble w stylu prowansalskim?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl prowansalski nawiązuje swoją aranżacją do spokojnej i tradycyjnej wsi sprzed lat. Przywodzi na myśl słoneczne dni spędzane na zewnątrz, gdy lekki wiatr otula twarz. Wnętrza w tym stylu są zarówno eleganckie, nowoczesne, jak i klasyczne, meble są postarzane, a dodatki wyglądają, jakby były kupione na targu staroci. 

Stylowe meble

W tym wystroju meble mają bardzo duże znaczenie. Liczy się zarówno kształt, jak i kolor mebli, ale równie ważne są detale, gdyż to one budują klimat. Wyposażenie winno być drewniane, odpowiednio pomalowane na biel lub jasną szarość, a także postarzane i wystylizowane. Co do detali, kute żelazo i widoczne zawiasy tworzą kontrast pomiędzy jasnymi kolorami i przywodzą na myśl sielankowy klimat. Kwintesencją stylu prowansalskiego jest komoda kolonialna, ustawiona na kilkucentymetrowych nóżkach, bez zbędnych dodatków, zdobień czy witryn. To główne założenie wnętrz w tym stylu: ma być prosto i nieskomplikowanie. 

Klimatyczne dodatki

Wnętrza w stylu prowansalskim kojarzą się z jasnymi ścianami, białymi, drewnianymi meblami i przestrzenią. Jednak trzeba także pamiętać o dodatkach. Chcąc całe mieszkanie mieć w jednej aranżacji, warto zadbać o garderobę w przedpokoju. Podczas projektowania mieszkania, często zapomina się o tym detalu, a stanowi ono wstęp do całości, dlatego ważne jest, aby pokrywało się stylem z innymi meblami wykorzystanymi w domu. Chcąc kupić garderobę do mieszkania w stylu prowansalskim, zaleca się odwiedzić stronę https://meble-prowansalskie.pl/kategoria-produktu/pomieszczenia-2/meble-do-przedpokoju/garderoby-do-przedpokoju/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy kosmetyczek i ich przeznaczenie
Typy kosmetyczek i ich przeznaczenie
Każda kobieta korzysta na co dzień z różnych kosmetyków i środków do pielęgnacji ciała. Te wszystkie przybory zazwyczaj znajdują się […]
Ostatnie wpisy