Czym się charakteryzują meble w stylu prowansalskim?

Czym się charakteryzują meble w stylu prowansalskim?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl prowansalski nawiązuje swoją aranżacją do spokojnej i tradycyjnej wsi sprzed lat. Przywodzi na myśl słoneczne dni spędzane na zewnątrz, gdy lekki wiatr otula twarz. Wnętrza w tym stylu są zarówno eleganckie, nowoczesne, jak i klasyczne, meble są postarzane, a dodatki wyglądają, jakby były kupione na targu staroci. 

Stylowe meble

W tym wystroju meble mają bardzo duże znaczenie. Liczy się zarówno kształt, jak i kolor mebli, ale równie ważne są detale, gdyż to one budują klimat. Wyposażenie winno być drewniane, odpowiednio pomalowane na biel lub jasną szarość, a także postarzane i wystylizowane. Co do detali, kute żelazo i widoczne zawiasy tworzą kontrast pomiędzy jasnymi kolorami i przywodzą na myśl sielankowy klimat. Kwintesencją stylu prowansalskiego jest komoda kolonialna, ustawiona na kilkucentymetrowych nóżkach, bez zbędnych dodatków, zdobień czy witryn. To główne założenie wnętrz w tym stylu: ma być prosto i nieskomplikowanie. 

Klimatyczne dodatki

Wnętrza w stylu prowansalskim kojarzą się z jasnymi ścianami, białymi, drewnianymi meblami i przestrzenią. Jednak trzeba także pamiętać o dodatkach. Chcąc całe mieszkanie mieć w jednej aranżacji, warto zadbać o garderobę w przedpokoju. Podczas projektowania mieszkania, często zapomina się o tym detalu, a stanowi ono wstęp do całości, dlatego ważne jest, aby pokrywało się stylem z innymi meblami wykorzystanymi w domu. Chcąc kupić garderobę do mieszkania w stylu prowansalskim, zaleca się odwiedzić stronę https://meble-prowansalskie.pl/kategoria-produktu/pomieszczenia-2/meble-do-przedpokoju/garderoby-do-przedpokoju/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie udogodnienia obejmuje oferta firmy, zajmującej się transportem zagranicznym?
Jakie udogodnienia obejmuje oferta firmy, zajmującej się transportem zagranicznym?
Flota dostosowana do potrzeb klienta Firmy zajmujące się transportem zagranicznym powinny dysponować dużą flotą pojazdów o różnorodnej charakterystyce, pozwalającą na […]
Ostatnie wpisy