Kto powinien skorzystać z psychoterapii?

Kto powinien skorzystać z psychoterapii?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Długotrwały stres, nawarstwiające się problemy, brak snu, nieodpowiednia dieta – to tylko niektóre czynniki przyczyniające się do obniżenia kondycji psychicznej człowieka, efektem czego może być spadek koncentracji i produktywności zawodowej, stany depresyjne, a nawet myśli samobójcze. Warto w wówczas skorzystać z pomocy doświadczonego psychoterapeuty, który za pomocą technik psychologicznych pomoże uporać się z zaistniałą sytuacją.

Psychoterapia – kiedy będzie skuteczna?

Psychoterapia polega przede wszystkim na działaniach terapeutycznych w postaci rozmów z terapeutą, z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności psychologicznych. Nie jest to jednak zwykła, przyjacielska pogawędka, głównym celem terapii jest zmotywowanie pacjenta do zmiany podejścia do życia, wskazania i zrozumienia przyczyny problemów, a także wskazania alternatywnych rozwiązań. Istnieją różne metody terapeutyczne, wybór konkretnej alternatywy jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb osoby, która zgłosiła się po pomoc.

Z pomocy psychoterapeuty warto skorzystać w sytuacji, gdy człowiek nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z życiowymi trudnościami. Wcześnie podjęta psychoterapia w wielu przypadkach okazuje najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu. Działania terapeutyczne prowadzone są zazwyczaj przez doświadczonych i kompetentnych psychologów i nie zawierają w sobie leczenia farmaceutycznego.

Psychoterapia może stanowić również dopełnienie leczenia psychiatrycznego. Lekarz psychiatra Warszawa często korzysta z pomocy terapeutów, wspomagając w ten sposób podejmowane przez psychiatrę leczenie. Przykładem może być tutaj leczenie zaburzeń odżywiania, DDA, natręctwo myślowe, stany depresyjne lub symptomy psychosomatyczne. Warto nadmienić, że psychoterapeuta, w przeciwieństwie do psychiatry, nie musi mieć wykształcenia medycznego, nie ma także możliwości przepisywania leków. O szczegółach można dowiedzieć się więcej na https://www.centrum-ja.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakie akcesoria powinni się zaopatrzyć nawet najwięksi pasjonaci wędkarstwa?
W jakie akcesoria powinni się zaopatrzyć nawet najwięksi pasjonaci wędkarstwa?
Zainteresowanie wędkarstwem ostatnimi czasy bardzo mocno rośnie. W związku z tym rośnie też zainteresowanie sprzętem, bez którego pasjonaci wędkarstwa nie […]
Ostatnie wpisy