Korzyści zdrowotne płynące z picia zielonej herbaty liściastej

Korzyści zdrowotne płynące z picia zielonej herbaty liściastej
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób pije zieloną herbatę ze względu na jej smak, ale napój ten ma również wiele korzyści zdrowotnych.

Zielona herbata jest wytwarzana z liści Camellia sinensis, wiecznie zielonego krzewu pochodzącego z Azji. Roślina ta jest bogata w przeciwutleniacze zwane katechinami, które zostały powiązane z korzyściami zdrowotnymi, począwszy od ochrony przed chorobami serca i rakiem, aż po poprawę funkcjonowania mózgu. Zielona herbata liściasta może być spożywana zarówno na ciepło, jak i na zimno, ale najczęściej przygotowuje się ją na gorąco.

Korzyści zdrowotne wynikające z picia zielonej herbaty liściastej obejmują:

Pomaga zapobiegać chorobom serca

Picie czterech lub więcej filiżanek zielonej herbaty liściastej dziennie zostało powiązane ze zmniejszonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych. Może to wynikać ze zdolności zielonej herbaty liściastej do obniżania poziomu homocysteiny we krwi (wysoki poziom tego aminokwasu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób serca).

Obniża ciśnienie krwi

W badaniu opublikowanym w Journal of Human Hypertension stwierdzono, że u osób, które spożywały trzy filiżanki dziennie, nastąpiło znaczne obniżenie skurczowego ciśnienia krwi (górna liczba), rozkurczowego ciśnienia krwi (dolna liczba) i średniego ciśnienia tętniczego (różnica między ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym).

Pomaga zwalczać stany zapalne

Zielona herbata ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc zmniejszyć nasilenie astmy, atopowego zapalenia skóry (forma egzemy) i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Księgowy – dlaczego jest tak ważny dla firmy?
Księgowy – dlaczego jest tak ważny dla firmy?
Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę czy dużą korporację, posiadanie księgowego w swoim zespole jest niezbędne. Rola księgowego to […]
Ostatnie wpisy