Czy nawadnianie organizmu jest ważne dla naszego zdrowia?

Czy nawadnianie organizmu jest ważne dla naszego zdrowia?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odwodnienie organizmu może mieć negatywny wpływ na jego funkcjonowanie. Objawem tego może być obniżony nastrój, dezorientacja i senność. Ważne jest regularne picie wody, która zajmuje ok.60-70% w organizmie. Dzięki obecności wody możliwy jest transport hormonów, składników odżywczych i witamin. Ponadto woda bierze udział w procesach trawienia i wchłaniania. 

Picie wody w pracy

Pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia wody pitnej pracownikom znajdującym się na stanowisku pracy. W wysokiej temperaturze pierwsze objawy odwodnienia mogą pojawić się dość szybko, a odpowiednie nawodnienie organizmu ma wpływ na jakość pracy. Woda dla biur Warszawa to możliwość zapewnienia nieograniczonego dostępu do dystrybutora z wodą dla pracowników. Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż zakup niezliczonej ilości zgrzewek z wodą.

Równie dobre rozwiązanie to wynajem saturatora z wodą, który zapewnia dostęp do czystej, przebadanej i bezpiecznej dla zdrowia wody w odpowiedniej temperaturze. Dzięki saturatorom można znacznie obniżyć koszt wody spożywanej przez pracowników. Woda dla biur Warszawa to nie tylko obowiązek nałożony na pracodawców, ale też sposób na zapewnienie odpowiedniej kondycji pracowników i klimatu w miejscu pracy.

Człowiek powinien spożywać ok.2,5 litra wody dziennie. Czasem warto wspomóc się napojem izotonicznym, który posiada ciśnienie zbliżone do ciśnienia napojów ustrojowych. Ponadto w napojach izotonicznych zawarte są minerały, które pomogą w uzupełnieniu tych utraconych podczas pocenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zagospodarować pokój dziecka?
Jak zagospodarować pokój dziecka?
Dzieci rosną w przerażającym tempie i zanim się obrócimy nasz niemowlak wyrośnie z grzechotek, karuzel nad łóżeczkiem i bujaka. Stajemy […]
Ostatnie wpisy