Jakie pamiątki ze świętymi można kupić w sklepach z dewocjonaliami?

Jakie pamiątki ze świętymi można kupić w sklepach z dewocjonaliami?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby wierzące lubią otaczać się akcesoriami oraz przedmiotami, nawiązującymi do ich religii. Działa to bardzo kojąco na umysł oraz pomaga w jeszcze głębszym pojmowaniu rzeczywistości, a także motywuje do codziennej, regularnej modlitwy. Pamiątki tego typu można znaleźć w sklepach z dewocjonaliami. Jakie są ich najpopularniejsze rodzaje?

Ikony, obrazy i figurki

Podstawowe pamiątki, to oczywiście różnego rodzaju obrazy, ikony oraz figurki, przedstawiające wizerunek Jezusa, Maryi oraz Świętych. Są one wspaniałym pomysłem na upominek dla osoby religijnej, należy tylko wcześniej sprawdzić czy nie posiada już takiego samego obrazu bądź figurki. Najlepiej dostosować też postać, którą przedstawia dana pamiątka do danej osoby. Jeśli jest to osoba schorowana, dobrym pomysłem będzie ikona, na której znajduje się św. Roch – czczony jako patron osób dotkniętych różnego rodzaju chorobami, szczególnie zakaźnymi. Jest również uznawany za patrona lekarzy i aptekarzy oraz rolników. Skierowanie w jego stronę modlitwy, na pewno przyniesie ogromną ulgę chorym oraz wszelkim osobom zmagającym się z przeciwnościami losu.

Różańce oraz modlitewniki

W obecnych czasach, pamiątki ze świętymi przyjmują też dużo bardziej nowoczesne formy. Są oni bowiem obecni w kolorowych kalendarzach, plakatach, a nawet na koszulkach. Osoby szczególnie religijne mogą nawet posiadać kubek z wizerunkiem świętego, magnesy na lodówkę oraz wiele innych gadżetów. Warte uwagi są z pewnością breloki. Ten ze św. Krzysztofem warto wpiąć do kluczyków samochodowych. Jest on bowiem patronem kierowców oraz chroni ich przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Takie ciekawe pamiątki i gadżety mogą jeszcze pogłębić wiarę oraz wesprzeć starania o bycie lepszym człowiekiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy klocki drewniane są odpowiednie dla małych dzieci?
Czy klocki drewniane są odpowiednie dla małych dzieci?
Drewniane klocki to klasyczna zabawka, która nadaje się dla dzieci w każdym wieku. Są proste, łatwe w obsłudze i edukacyjne. […]
Ostatnie wpisy