Jakie są rodzaje zaworów wodnych?

Jakie są rodzaje zaworów wodnych?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaj zaworu wodnego, który wybierzesz dla swojego domu, zależy od rodzaju systemu hydraulicznego, który posiadasz. Istnieją trzy podstawowe rodzaje zaworów Belimo: zawory kulowe, zawory kuliste i zawory bramowe.

Zawory kulowe 

Są najczęstszym typem zaworu używanym w mieszkalnej hydraulice. Działają one poprzez obracanie uchwytu w celu otwarcia lub zamknięcia przepływu wody przez nie. Jeśli zawór kulowy jest wyłączony, nie będzie przepływu przez niego. Jednakże, jeśli jest włączony, gdy jest już woda w rurze, spowoduje to wzrost ciśnienia, jak woda próbuje dostać się przez zawór. To może uszkodzić rury i armaturę, jeśli nie ma wystarczającej ilości ulgi ciśnieniowej zainstalowanej w systemie hydraulicznym domu.

Zawory kuliste 

Są podobne do zaworów kulowych, z wyjątkiem tego, że są zaprojektowane z wewnętrznym mechanizmem sprężynowym, który pozwala im na samozamykanie, gdy są otwarte na całej długości, więc nie tworzą skoku ciśnienia po zamknięciu. To sprawia, że są bezpieczniejsze niż zawory kulowe, ale są droższe, jak również z powodu ich dodatkowych funkcji bezpieczeństwa.

Zawory bramowe 

Są używane do kontrolowania dużych ilości wody przepływającej przez rurę lub przewód, takie jak te znalezione w systemach tryskaczy przeciwpożarowych lub systemów nawadniania, gdzie duże ilości wody muszą być regulowane szybko bez tworzenia niebezpiecznych skoków ciśnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak można dbać o zdrowie naszych zwierzaków domowych?
Jak można dbać o zdrowie naszych zwierzaków domowych?
Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i z całą pewnością jest to prawda. Pupil, który jest szczęśliwy i […]
Ostatnie wpisy