Jak optymalnie zagospodarować przestrzeń w niewielkim archiwum?

Jak optymalnie zagospodarować przestrzeń w niewielkim archiwum?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na funkcjonalność archiwum wbrew pozorom wpływa nie tylko wielkość tego pomieszczenia, ale również sposób jego zagospodarowania. Dysponując wiedzą z zakresu ergonomii urządzania wnętrz, nawet z niewielkiego pomieszczenia można zrobić komfortową i praktyczną przestrzeń. O czym pamiętać, kiedy przychodzi czas na zagospodarowanie archiwum?

Odpowiednio dobrane regały

W archiwum na ogół przechowywane są dokumenty i różnego rodzaju nośniki danych. Najczęściej grupuje się w je w segregatory oraz sztywniejsze teczki. Te z kolei najlepiej przechowują kompaktowe regały do archiwum. Takie meble stosowane są w różnych magazynach, ale właśnie w archiwizowaniu sprawdzają się najlepiej. Można wstawić do nich segregatory lub umieścić praktyczne półki. Wiele modeli jest otwartych, ale można znaleźć także te zamykane. To już kwestia estetyki oraz indywidualnego wyboru. W kwestii wymiarów mebli, to w wąskich pomieszczeniach najrozsądniej ustawiać wysokie półki, sięgające nawet sufitu. Jeżeli powierzchnia archiwum na to pozwala, można zastosować niższe regały z metalu 60.

Czego unikać?

Przede wszystkim nadmiaru wyposażenia. Archiwum powinno pomieścić jak najwięcej dokumentów i materiałów, do przechowywania których zostało stworzone. Dlatego same meble nie mogą zajmować zbyt wiele miejsca. Zakup kompaktowych regałów pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Najlepiej sprawdzają się tam również wyroby metalowe, które łatwo utrzymać w czystości. W archiwum nie stosuje się natomiast dodatków aranżacyjnych, które nie spełniają praktycznej roli, a tylko zajmują miejsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak założyć biuro rachunkowe?
Jak założyć biuro rachunkowe?
Skończyłeś lub skończyłaś właśnie studia ekonomiczne? A może jakieś związane z księgowością? To odpowiedni moment, by rozważyć założenie własnego biura […]
Ostatnie wpisy