Regały w magazynie – jakie są ich typy?

Regały w magazynie – jakie są ich typy?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyn jest ważnym elementem łańcucha dostaw. Jest to miejsce, w którym towary są przechowywane, wysyłane i odbierane. Aby upewnić się, że wszystko przebiega sprawnie, ważne jest, aby wiedzieć, jakie są rodzaje regałów.

Regały występują w różnych rozmiarach, kształtach i formach. Niektóre są przeznaczone do przechowywania małych przedmiotów, podczas gdy inne są przeznaczone dla ciężkiego sprzętu. Oto niektóre z najczęstszych typów regałów używanych w magazynach:

Regały podłogowe 

Są one również znane jako antresole lub regały na antresoli. Są one zwykle używane w celu dodania większej przestrzeni magazynowej do magazynu lub miejsca składowania. Regały podłogowe mogą być zainstalowane na sobie, zapewniając więcej miejsca do przechowywania w przystępnej cenie.

Regały paletowe 

Są to bardzo popularne regały, które pozwalają na przechowywanie w nich palet. Mogą być instalowane na ziemi, ale najczęściej montuje się je na antresolach lub większych platformach. Zaletą regałów paletowych jest to, że pozwalają na wykorzystanie wszystkich dostępnych powierzchni do przechowywania palet i innych przedmiotów. Regały paletowe są zwykle używane do przechowywania ciężkich przedmiotów, takich jak maszyny lub duże ilości towarów, które muszą być często dostępne w ciągu dnia.

Regały wspornikowe 

Są bardzo popularne, ponieważ pozwalają na przechowywanie dużej ilości towarów na niewielkiej przestrzeni, a przy tym efektywnie wykorzystują dostępną przestrzeń poprzez niewykorzystywanie wysokości w pionie (tylko w poziomie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda montaż nowych okien – dlaczego powinni robić to fachowcy?
Jak wygląda montaż nowych okien – dlaczego powinni robić to fachowcy?
Prawidłowy montaż okien wpływa na ich dalszą funkcjonalność, dlatego powinien być on wykonany profesjonalnie. Nieprawidłowości w tym zakresie mogą spowodować […]
Ostatnie wpisy