Witaminy lipsomalne – jak działają?

Witaminy lipsomalne – jak działają?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Witaminy liposomalne to rodzaj suplementu, który został zaprojektowany tak, aby był wchłaniany przez organizm. Oznacza to, że można łatwiej wchłonąć i wykorzystać składniki odżywcze w diecie.

Liposomalne suplementy są wykonane z wielu różnych rodzajów witamin i minerałów, w tym tych, które można znaleźć w multiwitaminach. Są one wykonane z naturalnych składników i nie zawierają żadnych sztucznych składników ani konserwantów. Fakt, że są one wykonane z naturalnych składników oznacza, że mają mniej skutków ubocznych niż wiele innych rodzajów suplementów diety.

Jak działają witaminy liposomalne?

Kiedy połykasz tradycyjną tabletkę lub kapsułkę, przechodzi ona przez Twój układ pokarmowy i do żołądka, gdzie zaczyna się rozpuszczać. Zawartość może następnie przejść przez wyściółkę żołądka do jelita cienkiego, gdzie nadal będzie się rozpadać na mniejsze cząstki, aż dotrze do komórek Twojego ciała. Aby jednak dotrzeć do tych komórek, muszą one zostać wchłonięte najpierw przez wyściółkę jelita cienkiego, a następnie przez ściany tego narządu, zanim będą mogły wejść do obiegu w organizmie, gdzie będą mogły być wykorzystane przez poszczególne komórki w zależności od potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety mebli ogrodowych
Zalety mebli ogrodowych
Odpowiednie urządzenie strefy wypoczynkowej w ogrodzie to rzecz niezwykle istotna, ponieważ zależy od tego poziom komfortu w trakcie relaksowania się […]
Ostatnie wpisy