Jakie czynności należy podjąć podczas wybuchu pożaru w budynku?

Jakie czynności należy podjąć podczas wybuchu pożaru w budynku?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pożar w budynkach może powstać w takich miejscach jak: pomieszczenia mieszkalne, piwnice, poddasze czy zsypy. Może obejmować takie elementy jak piony instalacji elektrycznych czy też innych instalacji, które ocieplane są materiałem palnym. Jak postępować w takiej sytuacji? W jaki sposób uchronić siebie i inne osoby? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Pożar w budynku – jak postępować?

W przypadku, gdy zauważymy pożar, pierwsze z kroków, który należy uczynić, to zaalarmowanie osób przebywających w strefie zagrożenia oraz wezwanie straży pożarnej. Musimy przekazać osobie dyżurującej najważniejsze informacje, takie jak: swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu, z którego wykonywane jest połączenie, adres i nazwę obiektu oraz szczegóły zaistniałej sytuacji. Należy poinformować służby, czy występuje zagrożenie dla ludzkiego zdrowia lub życia, po czym poczekać na potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

W przypadku, gdy pożar ma miejsce w naszym własnym mieszkaniu, należy niezwłocznie wyprowadzić z niego dzieci i osoby niepełnosprawne. Konieczne jest wyłączenie dopływu gazu i energii elektrycznej, a także pozostawienie zamkniętych okien. Jeżeli możliwe jest ugaszenie pożaru samodzielnie, należy podjąć działania gaśnicze – w innym wypadku należy jak najszybciej opuścić mieszkanie, drzwi zamykając jedynie na klamkę. Aby jednak zapobiegać tego typu sytuacjom, warto zadbać o regularne przeglądy instalacji. Jedną z firm, która oferuje bogaty zakres tego typu usług, jest https://www.nofire.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym różnią się kosmetyki fryzjerskie od tych z marketu?
Czym różnią się kosmetyki fryzjerskie od tych z marketu?
Wychodząc z fryzjerskiego salonu, niejedna kobieta zastanawia się nad tym, jakie magiczne produkty zostały użyte na jej włosach. Nie da […]
Ostatnie wpisy