Chemioterapia u dzieci – jak radzić sobie ze skutkami ubocznymi?

Chemioterapia u dzieci – jak radzić sobie ze skutkami ubocznymi?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowotwór to bardzo trudna wiadomość dla całej rodziny, w szczególności, kiedy choroba dotyka dziecku. Czasami trudno jest wytłumaczyć dziecku dlaczego jest zmuszone poddawać się często bolesnym procedurom medycznym, dlaczego musi przebywać w szpitalu czy w izolatce i czemu nie może normalnie korzystać z uroków dzieciństwa. Szereg skutków ubocznych, które towarzyszą leczeniu onkologicznemu to często duża tragedia – nie tylko dla młodego pacjenta, ale również dla towarzyszących mu rodziców czy opiekunów. Z reguły jednym z najtrudniejszych momentów w leczeniu jest wypadanie włosów po chemioterapii – obcięcie włosów jest wtedy niezbędne, aby zachować komfort oraz wygodę w trakcie pobytu w szpitalu. Czy są zatem sposoby na poprawę humoru dziecka, które straciło swoje włosy? Z pomocą przychodzi nie tylko wsparcie terapeutów i wolontariuszy działających w szpitalach onkologicznych, ale również sklepy z asortymentem w postaci peruk, która jest namiastką zwyczajnego życia i dawnej fryzury.

Peruki dla dzieci w trakcie leczenia onkologicznego

W większości przypadków włosy po chemioterapii i obcięciu, odrastają znacznie silniejszego i często w lepszej kondycji niż te sprzed choroby. Aby przetrwać trudy leczenia onkologicznego, warto jednak zdecydować się na sztuczne włosy, które poprawią dziecku humor oraz pozwolą zapomnieć o chorobie. W sprzedaży w sklepach są liczne peruki dla dzieci, które sprawdzą się dla dziewczynek. Można wybierać wśród włosów syntetycznych oraz włosów naturalnych oraz dopasować perukę do preferencji danej osoby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Słupki estetyczne – jakie mają zastosowanie na drodze?
Słupki estetyczne – jakie mają zastosowanie na drodze?
Aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach stosuje się różnego rodzaju rozgraniczenia przestrzeni dla różnych uczestników ruchu. Zazwyczaj jest to bariera między […]
Ostatnie wpisy