Jakie buty robocze wybrać dla pracowników?

Jakie buty robocze wybrać dla pracowników?
multitematyczny
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pracodawca, którego pracownicy pracują w trudnych i niebezpiecznych warunkach powinien zapewnić im strój roboczy, w którego skład wchodzi również dobrej jakości obuwie. Mają one na celu przede wszystkim skutecznie chronić stopę przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, a także substancjami żrącymi, toksycznymi. Są one niezbędne również w miejscach, w których panują skrajne temperatury. Do tego, aby obuwie robocze spełniało swoją rolę niezbędny jest wybór takich butów, które wykonane są z odpowiednich materiałów.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu obuwia roboczego?

Przede wszystkim trzeba dopasować rodzaj obuwia do wykonywanej pracy. Ze względu na budowę można podzielić je na: sandały, trzewiki, półtrzewiki oraz wysokie buty do kolan. W miejscach najbardziej niebezpiecznych najlepszym więc rozwiązaniem będzie wybór tych ostatnich. Bardzo ważne jest także właściwe dopasowanie rozmiaru do stóp poszczególnych pracowników. Nie mogą być one zbyt ciasne, ponieważ bardzo negatywnie wpłynie to na komfort wykonywanej pracy. Powinny być one dłuższe od stopy o około pół centymetra, dzięki czemu będą wygodne. Trzeba zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Jeśli będzie on lepszej jakości to obuwie posłuży przez dłuższy czas. Buty robocze można podzielić także ze względu na rodzaj zastosowanych w nich zabezpieczeń. Obuwie bezpieczne posiada dodatkowy podnosek, który wytrzymuje nacisk o bardzo dużej sile. Buty zwane zawodowym nie posiada takiego zabezpieczenia, dlatego można stosować je jedynie w miejscach, gdzie nie ma ryzyka zmiażdżenia stopy.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobre buty do uprawiania sportu
Dobre buty do uprawiania sportu
Buty sportowe powinny być produktem odzwierciedlającym rozmiar i kształt naszej stopy oraz wpływającym na jej jak najlepsze ułożenie. Prawidłowo dobrane […]
Ostatnie wpisy