Akcesoria okienne a styl wnętrza – jak to połączyć?

Akcesoria okienne a styl wnętrza – jak to połączyć?
multitematyczny
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja wnętrz to nie tylko projektowanie ścian, podłóg czy sufitów. Elementem rzucającym się w oczy od razu po wejściu do danego pomieszczenia są okna. To one są symbolicznym połączeniem domu ze światem zewnętrznym. Należy im się zatem uwaga podczas urządzania każdego pokoju w naszym mieszkaniu. Oto jak sprawić, aby efekt końcowy był spójny i ładnie się prezentował.

Domowa układanka

Okienne akcesoria to tylko jeden z puzzli w domowej układance designerskiej. Jeżeli więc eklektyzm nie jest zgodny z naszym zamysłem, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by ich styl współgrał z pozostałymi elementami wyposażenia. Przykładowo, meble w sypialni wykonane z sosny idealnie dopełni żaluzja drewniana. Wnętrza w stylu skandynawskim doskonale łączą się natomiast z roletami o jednolitej barwie. Kolorystyka gadżetów, montowanych na oknach, również musi w jakiś sposób korespondować z całością pomieszczenia. Jeżeli nie jesteśmy pewni naszego wyboru, skonsultujmy się ze specjalistą w tej dziedzinie.

Okno jako ozdoba

W ferworze procesu aranżacji salonu czy kuchni nie zapominajmy o tym, że okna, obok funkcji użytkowej, powinny także zaspokajać nasz zmysł estetyczny. Bawmy się zatem formą i nie bójmy się podejmować ryzyka. Okno to przecież ozdoba każdego pokoju. Drobne akcesoria możemy wymieniać z dowolną częstotliwością. Jeśli postawimy na karnisze sufitowe, wraz z każdą nową firaną odświeżymy nasze wnętrza. Skala zmian zależy jedynie od naszej wyobraźni i kreatywności. Pamiętajmy jednak, by wzór zasłon bądź firanek dopasować do reszty pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o stan uzębienia?
Jak dbać o stan uzębienia?
Dbanie o zęby jest ważną częścią ogólnego stanu zdrowia. Jama ustna składa się z kilku różnych części, które współpracują ze […]
Ostatnie wpisy