Jaką broń wybrać na polowanie?

Jaką broń wybrać na polowanie?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy szanujący się myśliwy przed udaniem się na polowanie przygotowuje cały niezbędny sprzęt. Oczywiście najważniejszym elementem zestawu jest broń, z której będzie strzelał, więc warto dobrze zastanowić się, jaki jej rodzaj będzie mu najbardziej potrzebny. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli np. dopiero planuje zakup jakiejś broni i nie wie, na jaki model się zdecydować. Dobry karabin myśliwski nie jest tani, więc lepiej zawczasu wybrać najlepszy dla siebie, niż później być zmuszonym do dokupywania kolejnego.

Jedną z opcji wartych rozważenia jest kniejówka, gdyż jest to broń posiadająca dwie lufy – gwintowaną i gładką, co pozwala polować naraz na zwierzynę drobną i grubą. Ponadto cechuje się mniejszą długością, niż inne bronie, co ułatwia poruszanie się po lesie. Stosuje się ją raczej podczas polowań z podchodem do zwierzyny, a nie z tzw. zasiadki. Innymi opcjami wartymi rozważenia jest sztucer, czyli tradycyjna broń myśliwska dalekiego zasięgu na zwierzynę grubą, lub dubeltówka, o dużej sile rażenia z małego i średniego dystansu.

Nie tylko polowanie

Broń nie musi służyć tylko podczas polowanie, bo może być także źródłem świetnej zabawy. Mowa tu o ASG, czyli Air Soft Gun, broniach przeznaczonych do rywalizacji sportowej, w której dwie drużyny walczą ze sobą, strzelając do siebie z gumowych kulek lub kulek z farbą, w ten sposób eliminując przeciwników. Jest to świetna zabawa dla każdego fana militariów i nie tylko. Jeśli chodzi o ASG w sklepie znajdziemy cały niezbędny sprzęt do rozpoczęcia rywalizacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
System jednego klucza – gdzie można go stosować?
System jednego klucza – gdzie można go stosować?
System jednego klucza to świetny sposób na sterowanie systemem automatyki domowej. Jest łatwy w użyciu, elastyczny i bezpieczny. System może […]
Ostatnie wpisy