Na jakie szambo warto się zdecydować?

Na jakie szambo warto się zdecydować?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na postawienie domu, trzeba również koniecznie zaplanować skuteczny sposób odprowadzania z niego wszelkich nieczystości (odstępstwo grozi otrzymaniem wysokiej kary finansowej). Jeśli nie istnieje możliwość podłączenia budynku do standardowej sieci kanalizacyjnej, to wówczas dobrym rozwiązaniem okaże się z pewnością bezodpływowe szambo. To nic innego jak wytrzymały zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego bądź betonu. Umieszcza się go zawsze w stosunkowo głębokim wykopie wykonanym na posesji.

Szczelność to kluczowy parametr

W kategorii zbiorników na ścieki na szczególną uwagę zasługuje szambo betonowe, produkowane ze wzmocnionej mieszanki B25 i B40 (z dodatkiem substancji uszlachetniających). Jest to konstrukcja posiadająca kilka niezwykle cennych właściwości użytkowych. Najważniejszą jest optymalna szczelność, przekładająca się na brak ryzyka skażenia gleby i wód gruntowych toksycznymi związkami zawartymi w ekskrementach. Oprócz tego duże znaczenie ma maksymalna odporność na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne, a także wyjątkowo atrakcyjna cena – w przedziale między 1600 zł a 3000 zł (w zależności od pojemności i producenta). Tak naprawdę jedyną wadą jest tutaj konieczność wykorzystania podnośnika hydraulicznego w celu osadzenia całości w wykopie. Jeśli interesują nas szamba betonowe Kielce to miasto, gdzie funkcjonuje firma zajmująca się ich wytwarzaniem oraz sprzedażą. Alternatywę stanowi zbiornik z tworzywa sztucznego (zazwyczaj polietylenu wzbogaconego o żywice epoksydowe), który jest znacznie łatwiejszy w transporcie i montażu, ale jednocześnie mniej trwały i wyraźnie droższy. Dodatkowo z powodu nadmiernej lekkości wymaga zakotwiczenia, bo w przeciwnym razie istnieje zagrożenie jego wypchnięcia przez wody gruntowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Emigracja do Holandii – czy warto?
Emigracja do Holandii – czy warto?
Holandia jest jednym z najbardziej popularnych miejsc docelowych dla emigrantów. Kraj ma bardzo niską stopę bezrobocia, wysoką jakość życia i […]
Ostatnie wpisy