Jak zregenerować organizm po treningu?

Jak zregenerować organizm po treningu?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach mamy do czynienia z powrotem mody na aktywność fizyczną. Bardzo wiele osób decyduje się siłownię, bieganie lub fitness, ale często zapomina o odpowiedniej regeneracji po treningu, która jest gwarancją zachowania równowagi w organizmie. Zdecydowanie najgorszym błędem, jaki można popełnić, jest ćwiczenie bez żadnego wytchnienia, na dodatek dzień po dniu. Jednym z istotnych, choć nie jedynym elementem owej regeneracji jest odżywienie i nawodnienie ciała bezpośrednio po wysiłki – w tej roli doskonale sprawdzają się koktajle odżywcze Herbalife oraz batony energetyczne.  

Nie zapomnij o odpoczynku oraz śnie

Najważniejszym warunkiem regeneracji organizmu po intensywnych ćwiczeniach jest odpoczynek, który pozwala uniknąć przetrenowania i kontuzji, a także pomaga w odzyskaniu sił i przyczynia się do zwiększenia zapasów energetycznych. Warto zatem robić sobie jednodniowe przerwy i spać co najmniej 8 godzin. Nie można też pomijać rozciągania,polegającego na wykonywaniu ćwiczeń mających na celu uspokojenie oraz znaczne rozluźnienie mięśni. W ten sposób doskonale wprowadzamy ciało w stan wyciszenia, chronimy je przed szokiem spowodowanym gwałtownym przejściem z maksymalnie szybkiego tempa do zatrzymania, a ponadto ograniczamy do minimum ryzyko zakwasów i kontuzji.

Kolejnym istotnym elementem regeneracji jest spożywanie posiłku. Należy zjadać dania bogate w węglowodany złożone, wartościowe białko i zdrowe tłuszcze (np. musli z jogurtem i suszonymi owocami) oraz wypijać specjalne koktajle białkowe. Poza tym warto uzupełnić taki posiłek batonami odżywczymi Herbalife. Inne niezbędne warunki regeneracji organizmu to m.in. właściwa suplementacja (kreatyna, glutamina itp.) czy odnowa biologiczna w postaci wizyty w SPA lub masażu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elektryka w domu – co musi posiadać
Elektryka w domu – co musi posiadać
Instalacja elektryczna w domu musi składać się z pewnych istotnych elementów. Zapewniają one nie tylko jej dobre funkcjonowanie, ale przede […]
Ostatnie wpisy