Jak zadbać o swoje zdrowie podczas choroby?

Jak zadbać o swoje zdrowie podczas choroby?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy jesteś chory, może być ci trudno robić rzeczy, które zwykle robisz. Możesz również czuć, że potrzebujesz więcej odpoczynku niż zwykle.

Dbanie o swoje zdrowie podczas choroby nie zawsze jest łatwe, ale jest ważne. Udaj się w pierwszej kolejności do lekarza. Powinna być to dobra przychodnia NFZ Ursus ma na szczęście dobrą przychodnie, która szanuje i dba o swoich pacjentów. Jeśli nie będziesz dbać o siebie i przestrzegać planu leczenia opracowanego przez lekarza, choroba może trwać dłużej i być poważniejsza – a nawet doprowadzić do pobytu w szpitalu.

Oto kilka wskazówek, jak dbać o swoje zdrowie podczas choroby:

Pij dużo wody, aby pozostać nawodnionym

Twój organizm traci dużo płynów, gdy masz biegunkę lub wymioty, więc pozostawanie nawodnionym pomaga utrzymać te objawy pod kontrolą i zapobiega odwodnieniu. Nie ignoruj gorączki, która może spowodować odwodnienie poprzez odprowadzenie zbyt dużej ilości płynów z organizmu. Nie próbuj leczyć gorączki aspiryną lub acetaminofenem bez uprzedniego zapytania lekarza, ponieważ mogą one nie pomóc i mogą powodować skutki uboczne.

Zostań w domu

Zostań w domu po powrocie z pracy lub szkoły, jeśli jesteś na tyle chory, że lekarz kazał Ci nie przychodzić. Nie narażaj innych w pracy lub szkole, jeśli oni również są chorzy i mogą złapać to, co się dzieje.

Dobrze się odżywiaj

Zrównoważona dieta pomaga organizmowi zwalczać infekcje, szybciej się leczyć i zachować siły. Owoce i warzywa dostarczają Twojemu układowi odpornościowemu witamin i minerałów potrzebnych do walki z infekcjami; mięso, ryby i jaja dostarczają białka, które pomaga Twojemu organizmowi naprawić się; produkty mleczne dostarczają wapnia, który pomaga kościom pozostać silnymi nawet podczas choroby; pełne ziarna zwiększają poziom energii; a woda pomaga utrzymać skórę wilgotną, aby nie wysychała i nie pękała od kontaktu z zimnym powietrzem lub systemami grzewczymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co sprawić dziecku, aby poprzez zabawę mogło się rozwijać?
Co sprawić dziecku, aby poprzez zabawę mogło się rozwijać?
Zabawa wspiera rozwój emocjonalny, intelektualny, estetyczny, duchowy, jak i ruchowy dziecka. Uczy funkcjonowania w społeczeństwie, jak i nawiązywania relacji. Pomaga […]
Ostatnie wpisy