Jaki sprzęt i wyposażenie powinno się znajdować w łazienkach publicznych?

Jaki sprzęt i wyposażenie powinno się znajdować w łazienkach publicznych?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Toalety i łazienki publiczne stały się miejscami dość powszechnymi i łatwo dostępnymi. Każdy urząd, instytucja, teatr, kino czy restauracja posiadają takie pomieszczenie. Znajdziemy je także w galeriach handlowych, przy bazarach i na stacjach benzynowych.

Jak wygląda współczesna toaleta publiczna

Większość publicznych łazienek przystosowanych jest do tego, by mogły z nich korzystać osoby niepełnosprawne. Z tego powodu są odpowiednich rozmiarów, by można było w nich manewrować wózkiem inwalidzkim, mają dostosowaną toaletę i umywalkę oraz posiadają przewidziane normami poręcze. Często w takich pomieszczeniach jest miejsce, gdzie można przewinąć niemowlaka.

Podstawowymi urządzeniami w toaletach publicznych są miski ustępowe, pisuary, umywalki, dozowniki do mydła i płynów dezynfekujących, suszarki do rąk lub papierowe ręczniki, papier toaletowy. Bardzo ważne by w takich pomieszczeniach znalazły się także lustra i pojemniki na odpady. W niektórych toaletach publicznych np. na stacjach benzynowych można także znaleźć kabiny prysznicowe.

Niezwykle istotne jest to by wszystkie te urządzenia, a także powierzchnie podłóg i ścian były łatwe do umycia i odkażenia. Aby osoby, które dbają o czystość toalety, miały łatwy dostęp do każdego miejsca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygodnie można w dzisiejszych czasach zapisać się do lekarza?
Jak wygodnie można w dzisiejszych czasach zapisać się do lekarza?
W przeszłości pacjenci musieliby umówić się na wizytę, zaplanować czas z lekarzem, a następnie czekać tygodniami na wizytę. Obecnie istnieje […]
Ostatnie wpisy