Jak dopasować odzież do sylwetki?

Jak dopasować odzież do sylwetki?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując ubrania, nie zawsze zastanawiamy się nad tym, jakie fasony najlepiej podkreślają nasze atuty. Niekiedy mamy wrażenie, że nasza sylwetka nie będzie dobrze wyglądała w niczym – to błąd! Każda z nas może ubrać się tak, aby niedoskonałości nie rzucały się w oczy, a harmonia odzieży z ciałem została zachowana. Na przykład na spódnice duże rozmiary nie mają złego wpływu – jeśli więc trudno nam znaleźć spodnie, które dobrze na nas leżą, warto dać szansę spódnicom.

Nie tylko rozmiar – typy sylwetek

Czasami słyszymy o podziale sylwetek na typy, takie jak gruszka, klepsydra czy kolumna. To także dobry krok do znalezienia odpowiedniego ubrania – figura o wyraźnie wciętej talii domaga się jej zaznaczenia, z kolei osoba o bardzo prostej i szczupłej budowie doskonale będzie wyglądać w odzieży geometrycznej lub o długich liniach pionowych. Duży wybór takich kreacji można zobaczyć na  https://xl-ka.pl/12-sukienki. Jest to szczególnie ważne przy wyborze sukienek, które powinny podążać za kształtami naszego ciała, by zaprezentować naszą kobiecość.

Niższe, dziewczęce osoby mogą sobie pozwolić na krótkie, rozkloszowane sukienki o drobnych wzorach, jednak wysokim i dostojnym zaleca się większe desenie i długość za kolano lub fason ołówkowy. Niezależnie od tego, jaki typ sukienki nam pasuje, wciąż możemy kierować się własnym stylem i smakiem – mamy ogromną dowolność w wyborze faktur i dodatków. Najważniejsze, żebyśmy czuły się dobrze w swoich stylizacjach, dlatego wybierajmy raczej takie, które wydobywają nasze własne piękno, niż takie, które są modne, choć średnio nam się podobają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kto może kupić i postawić znak drogowy?
Kto może kupić i postawić znak drogowy?
Znaki drogowe pełnią bardzo ważna funkcję informacyjną dla każdego kierowcy, jak i pieszego. Znaki drogowe nie mogą jednak być stawiane […]
Ostatnie wpisy