Jak wybrać narożniki do salonu?

Jak wybrać narożniki do salonu?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble wypoczynkowe stanowią nieodzowną część wyposażenia salonu. Niegdyś w pokojach dziennych dominowały kanapy oraz fotele, natomiast obecnie coraz więcej osób stawia na narożniki. Okazują się one bardzo praktyczne, a przy tym podnoszą walory estetyczne całego wnętrza. Jakie modele wybrać pod kątem takiego pomieszczenia? 

Dopasowanie do potrzeb oraz rozmiarów i układu pokoju

Wielkość samego mebla zależy w dużej mierze od dostępnego metrażu oraz potrzeb domowników. W mniejszym pokoju lepiej zdecydować się na kompaktowe modele, które można umieścić przy złączeniu ścian. Przy większej przestrzeni można wybrać coś dużych gabarytów, gdyż taki element wyposażenia można postawić także pośrodku pomieszczenia. W ten sposób można odgrodzić część wypoczynkową, od strefy salonu przeznaczonej do pracy czy umieszczenia tam stołu jadalnianego. W ofercie sklepu z meblami z pewnością dostępne będą wersje zarówno z symetrycznymi, jak i asymetrycznymi bokami, co pozwala na dobranie ich pod kątem układu samego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na kwestie związane z funkcjonalnością, a więc liczbę zagłówków, pojemniki na pościel czy dodatkową funkcję spania. Istotny jest także materiał, który wykorzystano do stworzenia obicia. Warianty skórzane będą się prezentowały bardzo elegancko i są stosunkowo proste w czyszczeniu, lecz mogą ulegać zadrapaniom i drobnym pęknięciom. Z kolei tapicerka z tkaniny będzie bardziej wytrzymała, ale gromadzi kurz, więc może być problematyczna dla alergików. Dodatkowo niektóre plamy, mogą być w tym przypadku trudne do usunięcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Felgi stalowe, a aluminiowe – jakie są podstawowe różnice?
Felgi stalowe, a aluminiowe – jakie są podstawowe różnice?
W każdym samochodzie osobowym istotną rolę odgrywają felgi, czyli elementy nośne podwozia, na które zakładane są bezpośrednio opony. Ich głównym […]
Ostatnie wpisy