Jak dbać o higienę w jamie ustnej?

Jak dbać o higienę w jamie ustnej?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Profilaktyka jest bardzo ważna w zachowaniu pięknego uśmiechu i świeżego oddechu. Niestety, nie wszyscy z nas potrafią prawidłowo zadbać o stan swoich zębów. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej.

Przede wszystkim profilaktyka

Istnieje pewne obowiązkowe minimum zasad prawidłowej higieny, które ma działanie profilaktyczne. Dzięki ich codziennemu stosowaniu możemy zapobiegać problemom i dolegliwościom naszej jamy ustnej. Przede wszystkim jest to staranne szczotkowanie zębów, które powinno odbywać się minimum rano i wieczorem. Dzięki temu usuwamy płytkę nazębną, odpowiedzialną za powstawanie próchnicy. Szczotkowanie powinno obejmować także dziąsła, podniebienie i język, co daje nam gwarancję lepszego pozbycia się resztek jedzenia. Używanie płynów do płukania ust i nici dentystycznej powinno na stałe zagościć w naszej porannej rutynie. Płyn dociera do wszystkich miejsc, do których nie docierają inne produkty, zaś nić dentystyczna wyczyści przestrzenie międzyzębowe, w których lubią gromadzić się bakterie.

Istotną rolę w sprawie higieny jamy ustnej, odgrywa regularna kontrola u dentysty – najlepiej dwa razy w roku. Wizyty takie mają na celu sprawdzenie stanu naszych zębów i przyzębia, oraz wskazanie, jakie leczenie jest niezbędne. Warto wybrać sprawdzoną klinikę, oferującą wysoką jakość usług, taką jak np. http://chillident.com/. Regularne usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, czy lakowanie są to zabiegi stomatologiczne, które pomagają nam dbać o nasze uzębienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria dla barberów
Akcesoria dla barberów
Zakres usług barberów jest szeroki. Ci męscy fryzjerzy dbają nie tylko o włosy swoich klientów, ale zajmują się również goleniem, […]
Ostatnie wpisy