W jakie uzależnienia wpadamy najczęściej?

W jakie uzależnienia wpadamy najczęściej?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uzależnienie od narkotyków, alkoholu czy nałogu tytoniowego, to oczywiście te, które wymienia się najczęściej. Warto jednak zwrócić uwagę, że współczesnym świecie mamy do czynienia z mnóstwem innych czynników, które mogą prowadzić do poważnego uzależnienia. Pamiętaj, że żadne z nich nie mogą być bagatelizowane i każde wymaga profesjonalnej, skutecznej terapii. 

Rodzaje najczęstszych uzależnień w Polsce

Czy wiesz, że aż 2% polskiego społeczeństwa może być uzależniona od alkoholu? To ogromna ilość, biorąc pod uwagę, jak straszne są skutki alkoholizmu. Warto przy tym podkreślić, że statystyki dotyczące uzależnień ogólnie, nigdy nie są trafne i konkretne, a jedynie przybliżone, bo przecież uzależnieni nie zawsze są świadomi choroby, nie przyznają się do niej albo celowo nie podejmują leczenia. 

Nawet 8 mln Polaków pali papierosy. Chociaż nałóg ten może przyczynić się do występowania nieuleczalnych chorób, papierosy wciąż cieszą się u nas ogromną popularnością. Co ciekawe, osoby, które chcą zerwać z tym nałogiem, z reguły podejmują takie próby samodzielnie. 

Według specjalistów, 4% Polaków ma do czynienia z narkotykami, a nawet połowa tych osób już walczy z uzależnieniem. Okazuje się, że terapia uzależnień Warszawa najczęściej przyjmuje właśnie pacjentów, którzy mają problem z zażywaniem twardych narkotyków. 

Uzależnienia współczesnego świata 

Uzależnienie od gier komputerowych, od korzystania ze smartfona, pracoholizm czy uzależnienie od ludzi, to całkiem nowe typy uzależnień, które należy zwalczać, ponieważ mogą przyczyniać się do naprawdę przykrych następstw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybieramy spodnie do jogi – legginsy oczywiście w pierwszej kolejności!
Wybieramy spodnie do jogi – legginsy oczywiście w pierwszej kolejności!
Jeśli chodzi o spodnie do jogi, to w pierwszej kolejności wybieramy oczywiście legginsy! Są wygodne i można je nosić do […]
Ostatnie wpisy