Jak chronić oczy przed promieniami UV?

Jak chronić oczy przed promieniami UV?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy wiemy, że należy chronić naszą skórę przed słońcem, ale co z naszymi oczami? Promienie ultrafioletowe (UV) emitowane przez słońce mogą uszkodzić Twoje oczy, powodując zaćmę i zwyrodnienie plamki żółtej.

Oto kilka wskazówek, jak chronić swoje oczy:

Noś okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV blokują 99 procent promieni UV. Nadal możesz przez nie widzieć wyraźnie, ale ograniczają one odblaski i chronią Twoje oczy przed szkodliwymi promieniami. Okulary przeciwsłoneczne są szczególnie ważne, gdy przebywasz na zewnątrz przez dłuższy czas – np. podczas jazdy samochodem lub wędrówki. Odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, które blokują promienie UV znajdziesz przykładowo na stronie https://medaroptyk.pl/okulary-przeciwsloneczne/.

Rób przerwy w cieniu

Nawet jeśli nosisz okulary przeciwsłoneczne, powinieneś robić regularne przerwy w zacienionych miejscach, aby dać oczom odpocząć od promieni słonecznych.

Nie patrz na słońce

Słońce może trwale uszkodzić Twoje oczy, więc upewnij się, że nigdy nie patrzysz na nie bezpośrednio. Kiedy patrzysz na słońce, Twoje źrenice kurczą się i mogą spowodować trwałe uszkodzenie siatkówki.

Podczas przebywania na zewnątrz noś kapelusze i odzież ochronną, która zakrywa oczy, skórę twarzy, szyi i ramion

Obejmuje to czapki z daszkiem, kapelusze z szerokim rondem, szaliki i koszule z długimi rękawami lub swetry. Noś kapelusz z szerokim rondem, aby zacienić twarz przed słońcem. Ochroni to również skórę głowy przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety klucza sprzętowego USB
Zalety klucza sprzętowego USB
Pendrive jako zabezpieczenie danych  Zabezpieczenie kluczem USB to ciekawe i wygodne rozwiązanie ochrony danych na komputerze przed dostępem niepowołanych osób. […]
Ostatnie wpisy