Turystyka i rekreacja w Łodzi – co ciekawego można zobaczyć w tym mieście?

Turystyka i rekreacja w Łodzi – co ciekawego można zobaczyć w tym mieście?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź jeszcze do niedawna kojarzyła się z mało atrakcyjnym dla turystów miejscem pełnym fabryk. Na przestrzeni ostatnich kilku lat sytuacja ta uległa zmianie, ponieważ miasto bardzo stara się, aby przyciągnąć swoimi atrakcjami jak najwięcej osób. Obecnie jest to miejsce tętniące życiem i oferujące wiele ciekawych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić całą rodziną.

Co zobaczyć w Łodzi?

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi jest Manufaktura, czyli centrum rozrywki, kultury i sztuki. Na jej terenie można zarówno zwiedzić m.in. muzeum Miasta Łodzi, zjeść pyszny obiad w restauracji oraz zrobić zakupy w centrum handlowym. Powstała ona w miejscu dawnej fabryki włókienniczej co sprawia, że panuje w niej niepowtarzalny charakter i atmosfera.

Najpopularniejsze atrakcje w Łodzi to także fascynujące murale, które zdobią wiele budynków i są zarazem największą w Polsce galerią miejską. Ich twórcami są nie tylko znani polscy artyści street-artowi, ale także światowi. Planując spacer ulicami Łodzi warto odwiedzić kilka z tych miejsc i na własne oczy podziwiać niesamowite malunki. Miasto to oferuje także atrakcje dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Całą rodziną można wybrać się do aquaparku lub na basen. W Łodzi można także skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, parku trampolin, toru saneczkowego, a nawet popływać kajakiem. Miasto to kojarzy się także z przemysłem filmowym, a przede wszystkim ze Szkołą Filmową oraz Wytwórnią Filmów Fabularnych, dlatego obowiązkowym punktem jest odwiedzenie Alei Gwiazd, która znajduje się na ulicy Piotrkowskiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega fenomen folii z efektem lustra weneckiego?
Na czym polega fenomen folii z efektem lustra weneckiego?
Efekt lustra weneckiego to zjawisko, które występuje, gdy światło odbija się od powierzchni, a obserwator widzi obraz obiektu, który jest […]
Ostatnie wpisy