Fotoprotekcja – dlaczego jest tak ważna dla skóry?

Fotoprotekcja – dlaczego jest tak ważna dla skóry?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Słońce jest niezbędnym elementem życia. Dostarcza nam witaminy D i pomaga w lepszym samopoczuciu. Jednak nadmierna ekspozycja na światło słoneczne może również prowadzić do uszkodzenia naszego naskórka i powodować starzenie się skóry.

Co to jest fotoprotekcja?

Fotoprotekcja odnosi się do wszelkich działań podejmowanych w celu ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych na skórę człowieka. W szczególności obejmuje ona stosowanie filtrów przeciwsłonecznych oraz zakładanie odzieży chroniącej przed słońcem.

Dlaczego fotoprotekcja jest tak ważna?

Słońce może wpływać na liczne uszkodzenia na naszej skórze. Za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz bez ochrony, zwiększasz ryzyko powstania drobnych linii i zmarszczek, przebarwień, plam starczych i innych oznak przedwczesnego starzenia się.

Oprócz widocznych oznak uszkodzenia skóry przez słońce (które są już wystarczająco dotkliwe), istnieją również długoterminowe skutki, takie jak rak skóry i przedwczesne starzenie się, które mogą być spowodowane ekspozycją na promieniowanie UV.

Jak chronić skórę przed słońcem?

Najlepszym sposobem ochrony skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV jest mediderma.pl – fotoprotekcja, a więc przede wszystkim stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym o współczynniku SPF wynoszącym co najmniej 15. Ważne jest, aby wybrać krem, który zapewnia ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dodatki do ubioru, które pozwolą wyrazić siebie
Dodatki do ubioru, które pozwolą wyrazić siebie
Wiele osób zastanawia się w jaki sposób odmienić swoje codzienne stylizacje. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się tak zwana […]
Ostatnie wpisy