Skuteczne sposoby na pozbycie się muszek owocówek z kuchni

Skuteczne sposoby na pozbycie się muszek owocówek z kuchni
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owady dostające się do domu, są dla większości osób utrapieniem. Mogą one bowiem przeszkadzać w wykonywaniu najprostszych, codziennych czynności. Przykładem takich owadów są muszki owocówki. Ich obecność w kuchni to głównie problem higieniczny i estetyczny. Te insekty pojawiają się, gdy w domu znajduje się fermentujące jedzenie, głównie warzywa, owoce, soki, czy przetwory. Owocówki szybko się rozmnażają, a pozbycie się ich z domu jest dla wielu osób problematyczne.

Jak zabezpieczyć się przed muszkami owocówkami?

Insekty te często pojawiają się w kuchni, gdy niektóre produkty zaczynają gnić. Dlatego tak ważne jest wyrzucanie owoców i warzyw, które nie nadają się już do spożycia. Takie produkty najlepiej od razu wynosić do śmietnika na bioodpady, znajdującego się poza domem. Ważna jest również dezynfekcja zlewów, blatów, czy okolic domowego kosza. Te miejsca mają najczęściej kontakt z owocami i warzywami. Aby zapobiegać pojawianiu się owocówek w przyszłości, warto stosować pułapki na te owady. Dobrym pomysłem jest użycie produktu z substancją zapachową, która wabi do siebie owady. Jest ona przy tym bezpieczna dla człowieka. Dzięki temu można szybko zmniejszyć populację muszek owocówek w swojej kuchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy czytamy książki?
Kiedy czytamy książki?
Kiedy byliśmy w wieku szkolnym, zapewne wiele osób usłyszało kiedyś od swoich rodziców „Idź poczytaj książkę, na pewno Ci to […]
Ostatnie wpisy