Filtr – ważny element wentylacji

Filtr – ważny element wentylacji
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry do wentylacji mechanicznej stosowane są, aby zapewnić ochronę przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Dzięki nim można uniknąć awarii instalacji, pojawienia się nieprawidłowości w jej działaniu, a także uszkodzeniu jej komponentów. Ponadto filtry wentylacyjne skutecznie poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach, w których znajduje się taka instalacja. Tym samym polepszają komfort przebywania w nich. Stosowane są w budynkach mieszkalnych oraz użytkowych.

Różne rodzaje, wspólne działanie

Filtr wentylacyjny zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Ma jednak określoną pojemność, po przekroczeniu której nie absorbuje już cząsteczek. Aby uniknąć takiej sytuacji, konieczne jest regularne wykonywanie konserwacji instalacji, a także – w razie konieczności- wymiana filtrów. Wtedy możliwa jest ich bezawaryjna, niezawodna praca polegająca na skutecznym oczyszczaniu powietrza.

Do wentylacji mechanicznej stosowane są między innymi filtry węglowe. Zajmują się one pochłanianiem gazowych substancji, które znajdują się w przekazywanym powietrzu zewnętrznym. Węgiel aktywny to związek organiczny, którego podstawowym składnikiem jest węgiel pierwiastkowy pod postacią sadzy (może także zawierać śladowe ilości drobnego grafitu). Znajduje on szerokie zastosowanie w procesie filtracji z powodu swoich właściwości. Jest nietoksyczny, a jednocześnie niedrogi w procesie produkcji. Ponadto jest łatwy w utylizacji, która odbywa się poprzez spalanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stymulować rozwój swojego 2-letniego dziecka?
Jak stymulować rozwój swojego 2-letniego dziecka?
Dziecko w wieku dwóch lat potrzebuje sporo bodźców aktywujących, które wpłyną pozytywnie na jego rozwój. Już od pierwszych dni życia […]
Ostatnie wpisy