Jakie kroki należy podjąć, tuż po wypadku drogowym?

Jakie kroki należy podjąć, tuż po wypadku drogowym?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadki drogowe to nieprzyjemne i niebezpieczne zdarzenia, które mogą przytrafić się nawet najbardziej czujnym i doświadczonym kierowcom. W przypadku wystąpienia kolizji drogowej należy powiadomić odpowiednie służby oraz podjąć koniecznie działania. Najważniejsze jest zachowanie spokoju oraz trafne określenie sytuacji. W przypadku niewielkiej stłuczki zaleca się zjechać samochodem na pobocze oraz zabezpieczyć teren. Opuszczając pojazd, należy zacisnąć hamulec ręczny, wyłączyć silnik i wyciągnąć kluczyki ze stacyjki.

Kogo powiadomić w przypadku stłuczki?

Gdy wypadek jest poważny, należy powiadomić odpowiednie służby, które udzielą niezbędnej pomocy oraz zabezpieczą teren. Warto też usunąć swój pojazd z drogi lub zawieźć go do warsztatu. W przypadku poważnej awarii lub stłuczki najlepiej jest skorzystać z usług warsztatu samochodowego, który oferuje holowanie lub przetransportowanie samochodu. Potrzebną pomoc w sprawie naprawy samochodu uzyska się na witrynie internetowej https://www.redhol.pl/pomoc-drogowa-sycow/. W warsztacie samochód zostanie poddany dokładnemu przeglądowi. Wszystkie niesprawne elementy zostaną wymienione. To również miejsce, gdzie można naprawić powstałe wgniecenia lub uszkodzenia na lakierze. Ponowna jazda jest możliwa tylko w pełni sprawnym samochodem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Używane, nie znaczy gorsze
Używane, nie znaczy gorsze
Kupno sprzętu elektronicznego z tak zwanej „drugiej ręki”, wcale nie musi oznaczać sprzętu gorszego od tego, który jest nowy i […]
Ostatnie wpisy